Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Przystąpili do nowego projektu chóralnego

Gmina Trzcinica  po raz kolejny przystąpiła do Projektu Akademii Chóralnej  – „Śpiewająca Polska”. W projekcie, który rozpoczął się 2 stycznia i będzie trwał do 1 grudnia 2017 r., z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych, udział biorą chóry szkolne z terenu Gminy Trzcinica.


Z chórem szkolnym z Zespołu Szkół w Trzcinicy zajęcia w ramach programu poprowadzi Renata Adamska natomiast z chórem szkolnym Violino z Zespołu Szkół w Laskach pracować będzie Danuta Wieczorek. Akademia Chóralna jest projektem edukacji chóralnej realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu kontynuowane są działania Śpiewającej Polski wspierające zespoły chóralne. Projekt ma na celu rozwój chórów szkolnych, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej, upowszechnienie śpiewu oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży.  
Powyższe zadania realizowane są poprzez finansowanie zajęć dydaktycznych z chórami oraz wszelkie inne działania służące opiece merytorycznej nad dyrygentami i uczniami, w tym m.in. hospitacji zajęć chóralnych, organizacji warsztatów, przesłuchań, koncertów, przekazywanie literatury repertuarowej i metodycznej. Projekt kierowany jest do chórów dzieci i młodzieży działających w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych. Realizatorem projektu tak jak w roku ubiegłym jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu w pełnym zakresie merytorycznym i organizacyjnym. Współpraca z Projektem Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” trwa już od 2007 roku i początkowo dotyczyła jednego a od kilku lat już obu chórów, które odnoszą znaczące sukcesy w skali województwa.

trzcinica-violino-chory-01Chór VIOLINO w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Laskach.

trzcinica-violino-chory-02Występ Chóru VIOLINO podczas apelu okolicznościowego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach

trzcinica-violino-chory-03Występ Chóru szkolnego z Zespołu Szkół w Trzcinicy podczas jubileuszu 10-lecia działalności chóru.

trzcinica-violino-chory-04Występ Chóru szkolnego z Zespołu Szkół w Trzcinicy podczas Przeglądu Pieśni Ludowej „Kukułeczka” w Tulcach.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Ofiara znęcania w szpitalu

Uczniowie klasy szóstej jednej z kępińskich szkół popychali, przezywali i ośmieszali kolegę. W wyniku uderzenia o posadzkę ich młodsza o...

Zamknij