Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Kolejna edycja nauki pływania zakończona

W grudniu 2017r. w Gminie Trzcinica zakończyła się VIII edycja zajęć nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych w formie pozaszkolnych zajęć sportowych.

Odbyło się łącznie 8 wyjazdów do Namysłowa, a zajęcia odbywały się z częstotliwością raz w tygodniu dla każdej grupy. Udział w zajęciach brały wszystkie chętne dzieci z drugich i trzecich klas obu szkół podstawowych z Lasek i Trzcinicy. Opiekę podczas przejazdów sprawowali nauczyciele, a podczas trwania zajęć w basenie także instruktorzy nauki pływania i personel basenu.

1. basen 2017 2. basen 2017Przed rozpoczęciem cyklu tych zajęć, wszyscy uczestnicy tradycyjnie otrzymali silikonowe czepki pływackie. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach w basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Frekwencja uczniów była wysoka. Udział w zajęciach dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Należy jednak zaznaczyć, że głównym celem tych zajęć, oprócz nabywania typowo umiejętności pływackich było oswojenie uczestników z wodą oraz przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Zajęcia w ramach działań profilaktycznych miały na celu korygowanie wad postawy i promowanie aktywności fizycznej. Całość kosztów projektu finansowana była ze środków Gminy Trzcinica.

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bianka
Świba: Wyróżnienie w konkursie

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił konkurs “ Bądź EKO, działaj EKO” na temat “...

Zamknij