Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Jubileusz Zespołu ” Laskowianie „

8 października 2016 roku odbyła się uroczystość z okazji 20 – lecia działalności Zespołu „Laskowianie”.

trzcinica-laskowianie-1Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza Rafała Czmyra w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Laskach. Następnie wszyscy zaproszeni przybyli do Domu Ludowego w Laskach, gdzie rozpoczęła się część oficjalna. Zgromadzonych gości powitała Dyrygent Zespołu Renata Ciemny opowiadając o momencie powstania grupy „Laskowianie”, dziękując wszystkim za przybycie, a organizacjom za współpracę. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przybliżając swoje wspomnienia związane z Zespołem oraz jego powstaniem, dziękując członkom za wkład w rozwój kultury na terenie gminy, za pełną pasji i profesjonalizmu pracę oraz za nieustanne promowanie regionu, życząc im dalszego zaangażowania i satysfakcji z realizacji artystycznych przedsięwzięć.
Głos zabrały również Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca oraz Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska. Następnie swoje życzenia przekazały delegacje Organizacji i Sołectw, Towarzystwo LUKUS, delegacje Zespołów Szkół wraz z przedstawicielami oraz dyrygentami Chórów Szkolnych a także delegacje Zespołów i Chórów z terenu Powiatu Kępińskiego.
Uroczystość była okazją podziękowań za poświęcony czas oraz zaangażowanie – zarówno dla obecnych członków Zespołu, jak też dla tych, którzy z różnych powodów już w nim nie śpiewają.
Następnie przystąpiono do podzielenia tortu, który ufundowany został przez Wójta Gminy Trzcinica. Historia Zespołu zaprezentowana została za pomocą prezentacji multimedialnej oraz podczas wyświetlania fragmentów historycznych nagrań z pierwszej biesiady w wykonaniu „Laskowian”. Przywołały one wiele wspomnień, wywołując łzy wzruszenia wśród zgromadzonych gości. Spotkanie uświetnili swoim występem dostojni jubilacji prezentując swoje umiejętności i prowadząc biesiadę, do której włączyli się wszyscy zebrani.

Ważnym punktem uroczystości było wkopanie pamiątkowego drzewa, w korzeniach którego umieszczono „kapsułę czasu” – zalakowaną butelkę z umieszczonym w niej listem, na którym podpisali się wszyscy uczestnicy wydarzenia.

trzcinica-laskowianie-2
Jak uzupełnia Wójt Gminy Grzegorz Hadzik: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować założycielom, dyrygentom i wszystkim obecnym i byłym członkom Chóru „Laskowianie” za wieloletni wysiłek i wkład pracy w rozwój kulturalny Gminy Trzcinica.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
_dsc0055
Szkoły wolne od dopalaczy i narkotyków ?

Projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo” już wystartował! Już w ponad 50 placówkach w Wielkopolsce realizowany jest od września br. projekt...

Zamknij