Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Jubileusz Małżeństwa

3 października 2018 r. w Trzcinicy obchodzone były żelazne, diamentowe i złote gody Pożycia Małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona przez Ks. Dziekana Wiesława Cieplika Proboszcza Parafii Trzcinica w kościele parafialnym w Trzcinicy.
Po uroczystej mszy Jubilaci udali się do Domu Ludowego w Trzcinicy gdzie zostali przywitani przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joannę Gatner słowami: „mija 60 i 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem, dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać”.
Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, życzył Dostojnym Jubilatom zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego, który jest darem i jednocześnie wzorem dla wszystkich. Podziękował także za trud i wysiłek na rzecz społeczności lokalnej.
Całą uroczystość uświetnił występ Chóru Szkolnego Zespołu Szkół w Trzcinicy pod kierunkiem Pani Renaty Adamskiej.
Pary obchodzące 50 lat Pożycia Małżeńskiego zostały odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 09 maja 2018 r.
Jubilaci z rąk ks. Dziekana Wiesława Cieplika Proboszcza Parafii Trzcinica otrzymali pasterskie błogosławieństwo od Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka.
Wszystkie obecne na uroczystości pary otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki.
Przy wspólnej kawie dostojni Jubilaci mogli powspominać swoje wspólnie przeżyte lata i życzyć sobie wzajemnie kolejnych pięknych rocznic pożycia małżeńskiego.
50 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

1. Danuta i Bronisław Bonczolowie
2. Letosława i Stanisław Ciupińscy
3. Marianna i Aleksander Grycmanowie
4. Jadwiga i Zbigniew Kolasińscy
5. Wiesława i Roman Mrówkowie
6. Leokadia i Kazimierz Talarowie
7. Krystyna i Kazimierz Powroźnikowie
8. Ewa i Henryk Szajdakowie
9. Irena i Stanisław Szymańscy

60- lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

1. Teresa i Jan Boruccy
2. Irena i Ryszard Bzowi
3. Ludwika i Jan Grycmanowie
4. Anna i Tadeusz Łakomi
5. Janina i Stanisław Poprawowie
6. Krystyna i Franciszek Skibowie

65-lecie małżeństwa obchodzili Państwo Irena i Wiktor Olkowie.

DSCN1108

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
20180919_160807
IX edycja nauki pływania w Gminie Trzcinica

We wrześniu 2018 r. w Gminie Trzcinica rozpoczęła się IX edycja zajęć nauki pływania dla uczniów ze szkół podstawowych w...

Zamknij