Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Inwestycja gazu ziemnego

5 grudnia 2016 w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się spotkanie dotyczące inwestycji gazu ziemnego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa Oddział w Kaliszu wraz z projektantem oraz Wójt Gminy Grzegorz Hadzik wraz współpracownikami.

Inwestycja gazu ziemnego w Gminie Trzcinica została rozpoczęta w bieżącym roku, został wykonany rurociąg przesyłowy tak, iż gaz ziemny znajduje się już na terenie Gminy Trzcinica. Rozpisany został przetarg na wykonanie sieci gazu ziemnego w miejscowości Laski w 2017 roku. Można zgłaszać wykonanie przyłącza gazowego do indywidualnych posesji. Podobnie Zespół Szkół w Laskach w ramach termomodernizacji w miejsce pierwotnie planowanego ogrzewania na olej opałowy będzie ogrzewany piecem wykorzystującym gaz ziemny. Dokumentacja techniczna i projektowa gazu ziemnego dla miejscowości Trzcinica jest w chwili obecnej uzgadniana w Starostwie Powiatowym w Kępnie w celu uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. Sama budowa sieci gazowej planowana jest po uzyskaniu pozwolenia. Będzie ona koordynowana z realizacją inwestycji wodno-kanalizacyjnej na którą Gmina Trzcinica złożyła wniosek w celu uzyskania dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Według założeń wniosku rozpoczęcie inwestycji pierwszego etapu to także 2017 rok.
Jak podkreśla Wójt Gminy Grzegorz Hadzik – Duża inwestycja w postaci zaopatrzenia w gaz ziemny nabiera realnych kształtów i jest realizowana według harmonogramu.

img img1 img2

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
perzow-przedszkole-1
Perzów: Dni otwarte przedszkola i żłobka

10 grudnia 2016 r. w sobotę odbyły się  Drzwi Otwarte przedszkola i żłobka w Perzowie dla rodziców i  przyszłych przedszkolaków,...

Zamknij