Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Integracyjny rajd rowerowy

Rada Sołecka z Trzcinicy na czele z Sołtysem Krzysztofem Ostrowskim zorganizowała integracyjny rajd rowerowy.

trzcinica-rajd-rowerowy-142 uczestników pokonało trasę o długości 35 km, która wiodła z Trzcinicy przez Janówkę do Marianki Siemieńskiej, gdzie dzięki uprzejmości Pani Sołtys Stefanii Grzesiak w tamtejszym Centrum Pszczelarstwa mogliśmy spożyć ciasto i kawę dostarczone nam przez Pana Stanisława Polowego. Następnie ruszyliśmy do Siemianic gdzie zobaczyliśmy i poznali historię kościoła św. Idziego i Pałacu Szembeków. Z Siemianic pojechaliśmy do Kostowa do Pafafii św. Augustyna, gdzie historię kościoła bardzo dokładnie przedstawił nam tamtejszy proboszcz parafii ks. Dariusz Brylak. Celem kolejnym naszego rajdu był drewniany kościółek z 1529 roku pw. św. Jacka w Miechowej. Zauroczeni pięknem miechowskiego kościółka udaliśmy się w drogę powrotną do Trzcinicy. W czasie przejazdu Sołtys Trzcinicy Krzysztof Ostrowski pokazał nam kilka ciekawych miejsc i opowiedział historie z nim związane. Po prawie 5 godzinach podróży zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy na Stadion Sportowy do Trzcinicy, gdzie czekał na nas ciepły posiłek z grilla. W miłej i sympatycznej atmosferze spędziliśmy sobotnie popołudnie.

Uczestnicy rajdu

trzcinica-rajd-rowerowy-2 trzcinica-rajd-rowerowy-3 trzcinica-rajd-rowerowy-4 trzcinica-rajd-rowerowy-5 trzcinica-rajd-rowerowy-6 trzcinica-rajd-rowerowy-7 trzcinica-rajd-rowerowy-8 trzcinica-rajd-rowerowy-9

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
plakat
Zaproszenie na rajd

Kępiński Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej zapraszają na rajd rowerowy WOKÓŁ RYCHTALSKIEGO LASU.

Zamknij