Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: II Bieg Uliczny za nami

15 maja 2016 r. w Trzcinicy odbył się II Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza o puchar Wójta Gminy Trzcinica.

Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Wsi Trzcinica „Przyszłość”, Urząd Gminy Trzcinica oraz Klub Sportowy „Sparta” w Laskach. Całość imprezy z ogromnym zaangażowaniem poprowadził Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, członek Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” Na oficjalnej stronie internetowej zarejestrowało się 87 osób chętnych do wzięcia udziału w biegu, ostatecznie na linii startu pojawiło się 78 zawodników z całej Polski, w tym wiele osób z terenu gminy Trzcinica. Zawodnicy pokonali odcinek 8 km. Wszyscy biegacze dotarli szczęśliwie do linii mety, nagradzani na miejscu brawami kibiców i członków rodzin.

I miejsce w kategorii mężczyzn zajął Mateusz Michalak z Namysłowa, pokonując trasę w czasie 27 min i 30 sekund, II miejsce Dawid Gołąbek z Lututowa, z czasem 28 min i 51 sekund, III miejsce wywalczył mieszkaniec Mroczenia Artur Rychlik, który uzyskał czas 29 min i 39 sekund. Natomiast w kategorii kobiet na podium znalazły się Kornelia Polek – Duraj z Murowa z czasem 32 min i 5 sekund, Dominika Duczmal z Rychtala pokonując trasę w czasie 32 min 24 sekundy oraz Kinga Gierak z Kępna, która ukończyła bieg w 37 min i 22 sekundzie. Pomiar dokonywany był w sposób elektroniczny.

Nowością w tym roku było zaangażowanie do biegu młodzieży gimnazjalnej – w tej grupie wiekowej zaprezentowało swoje umiejętności 14 osób z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Zespołu Szkół w Laskach. Ich zadaniem było pokonanie dystansów: 800 m dla dziewczyn, 1200 m dla chłopców.
W kategorii dziewczyn I miejsce zajęła Magdalena Zimoch z ZS Trzcinica, II miejsce – Klaudia Sobik z ZS Trzcinica, III miejsce – Julia Waloszczyk z ZS Laski. W kategorii chłopców natomiast jako pierwszy bieg ukończył Bartosz Dybul z ZS Trzcinica, na II miejscu uplasował się Dawid Kwijas z ZS Trzcinica, a na III – Arkadiusz Tomalik z ZS Trzcinica.
Wszyscy biorący udział w zawodach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, które wręczali Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik , gość specjalny imprezy – pani Mirosława Smiatacz oraz Renata Adamska – członek Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”. Dla zwycięzców przygotowano również pamiątkowe puchary. Zgodnie z tradycją biegu puchary otrzymali również najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik. W tej edycji byli to: Emilia Niewiejska i Stanisław Libera.
W trakcie imprezy każdy mógł napić się gorącej kawy, zjeść domowe ciasto czy posilić się grillowaną kiełbaską. Nie zabrakło również animatorów, którzy zadbali o dobrą zabawę wszystkich dzieci – było malowanie twarzy, duże bańki mydlane i wiele innych atrakcji.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować strażakom OSP z terenu gminy Trzcinica którzy licznie wspomogli organizatorów i wykazali się pełnym profesjonalizmem w zakresie zabezpieczenia skrzyżowań na trasie biegu.
Osobne podziękowania należą się również Marcinowi Gatnerowi oraz Stanisławowi Parzonce, którzy okazali pomoc i wsparcie finansowe w zorganizowaniu biegu.
Jak uzupełnia Wójt Grzegorz Hadzik - Chciałbym podziękować licznie przybyłym uczestnikom biegu, w tym gimnazjalistom i ich opiekunom. Dziękuję współorganizatorom, Stowarzyszeniu Wsi Trzcinica „Przyszłość”, Klubowi Sportowemu „Sparta” w Laskach, pani Mirosławie Smiatacz, druhom strażakom z OSP z całej gminy, sponsorom, służbom medycznym i policjantom. Zapraszam za rok na trzeci już bieg uliczny.

trzcinica-bieg-uliczny-1 trzcinica-bieg-uliczny-2 trzcinica-bieg-uliczny-3 trzcinica-bieg-uliczny-4 trzcinica-bieg-uliczny-5 trzcinica-bieg-uliczny-6 trzcinica-bieg-uliczny-7 trzcinica-bieg-uliczny-8

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-pomiany-3
Dzień Matki w Pomianach

W niedzielę 15 maja br. w Pomianach odbył się Dzień Matki zorganizowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Wszystkich przybyłych gości...

Zamknij