Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Sukces gimnazjalistów

12 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego organizowanego corocznie przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”.

Uczestnikami tego etapu byli uczniowie, którzy pokonali konkurentów w dwóch poprzednich etapach: szkolnym (10 listopada 2015r.) i okręgowym (6 lutego 2016r.). Wśród nich znaleźli się uczniowie Gimnazjum w Trzcinicy – Tomasz Grygier (I miejsce w etapie okręgowym) i Julita Krowiarz (II miejsce w etapie okręgowym).

Julita Krowiarz i Tomasz GrygierTegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł „ Rośliny i zwierzęta polskich gór”. Etap wojewódzki składał się z trzech części – testu pisemnego, finału i ścisłego finału. Test pozwolił wyłonić finalistów, którzy następnie mogli ubiegać się o wejście do ścisłego finału. Najlepsi musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą cech charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt występujących w polskich górach, ich morfologią, biologią i ekologią. Uczestnicy rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt oglądając wyświetlane zdjęcia, rozpoznawali płazy i ptaki słuchając wydawanych przez nie dźwięków, rozpoznawali zwierzęta po ich śladach. W etapie wojewódzkim Julita Krowiarz zajęła szóste miejsce, awansując tym samym do kolejnego etapu. Etap ponadwojewódzki odbędzie się w Świebodzinie (województwo lubuskie) i będzie połączony z wycieczką o tematyce przyrodniczej. Do konkursu przygotowywała uczniów mgr Grażyna Kłoczaniuk – nauczyciel biologii w Gimnazjum w Trzcinicy.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
"Zakazany Bóg" i wystawa medali papieskich w GBP w Trzcinicy.
Trzcinica: „Zakazany Bóg” w GBP

13 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyła się projekcja filmu fabularnego „Zakazany Bóg” połączona z otwarciem wystawy...

Zamknij