Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Spektakl teatralny w GBP

7 marca 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbył się spektakl promujący czytelnictwo pt. „Ostatnie mądrości”.

Widzami przedstawienia teatralnego były dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy oraz kl. II Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach wraz z nauczycielami.

Spektakl 'Ostatnie Mądrości' w GBP w Trzcinicy„Skradzione mądrości”, to spektakl, który pokazuje jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. ,,Skradzione mądrości” to pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.

Spektakl 'Ostatnie Mądrości' w GBP w TrzcinicySpektakl 'Ostatnie Mądrości' w GBP w Trzcinicy
W spektaklu teatralnym przedstawiona została historia Skrzata, który do tego stopnia był pochłonięty literaturą, że niemal nie zauważał prawdziwego świata. Nie przeżywał prawdziwych przygód, nie miał przyjaciół. Kiedy Sowa skradła cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym ,,symbolem mądrości”, Skrzat postanowił go odzyskać. Wyruszył na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotkał Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbował rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czytał, miał słabą wyobraźnię, nie potrafił logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazała się niezbędna. Razem ruszyli pokonać Sowę, a przy okazji nauczyli się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek został schwytany przez Sowę, Skrzat musiał stawić jej czoła sam. Wyzwał ją na pojedynek w wiedzy o książkach, który wygrał. Skruszona Sowa dowiedziała się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy skorzystać z biblioteki. Donek postanowił więcej czytać, żeby być mądrzejszym, a Skrzat przekonał się, że również prawdziwy świat wart jest uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspólnie wspaniałe przygody.

Spektakl 'Ostatnie Mądrości' w GBP w TrzcinicyWiosennymi bukietami kwiatów i gromkimi brawami dzieci podziękowały aktorom Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, zaproszonymi do trzcinickiej placówki przez Renatę Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Spektakl 'Ostatnie Mądrości' w GBP w Trzcinicy

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Kobiet w GOK w Perzowie
Perzów Dzień Kobiet w GOK

Ponad 150 pań świętowało w niedzielę, 6 marca, Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. W uroczystym spotkaniu wzięły...

Zamknij