Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: na co przeznaczono fundusz sołecki ?

W gminie Trzcinica dobiega końca realizacja wydatków zaplanowanych w ramach funduszu sołeckiego.

Jest to już szósta taka realizacja gdyż Gmina Trzcinica uczestniczy w tym od samego początku czyli od 2010 roku.
Fundusz sołecki to środki pochodzące w całości z budżetu Gminy Trzcinica, które po wydatkowaniu ich w oparciu o zasady określone w ustawie, spośród których najbardziej istotną jest uchwała zebrania sołeckiego, na którym mieszkańcy danego sołectwa wskazują na co należy przeznaczyć te wyodrębnione środki. W terminie do 30 września wniosek danego sołectwa uchwalony przez zebranie wiejskie jest przekazywany Wójtowi Gminy Trzcinica w celu uwzględnienia w projekcie budżetu gminy. Następnie w kolejnym roku środki są wydawane zgodnie z celem na jaki zostały uchwalone i po ich zrealizowaniu Gmina Trzcinica może otrzymać zwrot nawet 40% poniesionych kwot na wydatki funduszu sołeckiego. W bieżącym 2015 roku w ramach wyodrębnionych na fundusz sołecki środków własnych Gminy Trzcinica zaplanowano kwotę 147 101,99 złotych. W każdym z ośmiu sołectw zebrania wiejskie wskazały różne zadania.

Droga w miejscowości Dzierżążnik częściowo dofinansowana w ramach funduszu sołeckiego

Droga w miejscowości Dzierżążnik częściowo dofinansowana w ramach funduszu sołeckiego

W Sołectwie Aniołka Pierwsza było to częściowe dofinansowanie remontu drogi, w Kuźnicy Trzcińskiej wykonanie dokumentacji i zakup części materiałów do centralnego ogrzewania. Sołectwo Pomiany zdecydowało o zakupie wyposażenia do kuchni w Domu Ludowym oraz częściowym dofinansowaniu budowy placu z kostki polbrukowej. W Sołectwie Trzcinica przeznaczono środki na organizację rajdu rowerowego, festynu sołeckiego, zakup wyposażenia do kuchni Domu Ludowego i częściowego dofinansowania budowy sceny na stadionie sportowym. W Sołectwie Piotrówka fundusz sołecki przeznaczono do częściowego dofinansowania budowy centralnego ogrzewania. Natomiast w Sołectwie Laski zakupiono wyposażenie placu zabaw oraz nagłośnienie obu sal w Domu Ludowym a także dofinansowano budowę chodnika na ulicy Głównej, ta ostatnia inwestycja ruszy po zakończeniu prac internetu szerokopasmowego. W Sołectwie Smardze z funduszu sołeckiego sfinansowano pierwszy etap budowy boiska sportowego a także zostanie zakupione wyposażenie do kuchni Domu Ludowego. W Sołectwie Wodziczna zorganizowano festyn sołecki oraz częściowo dofinansowano budowę drogi w miejscowości Dzierżążnik.

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
roboty-drogowe-gmina-leka-opatowska (2)
Łęka Opatowska: dobiegają końca roboty drogowe

Dobiegają końca roboty drogowe na ul. Parcelowej, ul. Spacerowej i ul. Parkowej w Łęce Opatowskiej oraz Szalonce. Prace realizowane są...

Zamknij