Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Dzieci recytowały wiersze

14 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbyła się jedenasta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej „Wiersze Agnieszki Frączek”.

Konkurs ten i towarzyszący mu konkurs plastyczny ma na celu popularyzację kultury języka polskiego i poznawanie poetów dziecięcych i ich twórczości.
W konkursie recytatorskim wzięli udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria – klasy I i II szkoły podstawowej
II kategoria – klasa III szkoły podstawowej.
Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie jednego wiersza Agnieszki Frączek.
Komisja konkursowa w składzie: Letosława Ciupińska – emerytowana nauczycielka ZS w Trzcinicy, Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy i Renata Marczak – nauczyciel-bibliotekarz w ZS w Laskach, stwierdziła wyrównany poziom recytacji i przyznała nagrody.

IMG_0391

W kategorii klas I i II szkoły podstawowej:
I miejsce zajęła Paulina Wróbel (SP w Laskach)
II miejsce zajęli Jan Parzonka (SP w Trzcinicy) i Martyna Laske (SP w Laskach)
III miejsce zajęła Joanna Żłobińska (SP w Laskach)
W kategorii klas III szkoły podstawowej:
I miejsce zajęła Amelia Tomalik (SP w Trzcinicy)
II miejsce zajęły Maja Białek i Zofia Gość (SP w Laskach)
III miejsce zajęła Nadia Woźnica (SP w Laskach).

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył uczestnikom konkursu nagrody i pamiątkowe dyplomy. Podziękował organizatorom konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Konkurs zorganizowała pani Ewa Gaze nauczyciel-bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy.

DSC_0915

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
3_A
W Perzowie zasiedli do świątecznego stołu

22 marca w Gminie Perzów odbyło się tradycyjne Spotkanie Wielkanocne. Uroczystość przygotowana przez sołectwo Perzów odbyła się w sali widowiskowej...

Zamknij