Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Dotacja na obiekty rekreacyjne

15 marca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu zawarta została umowa pomiędzy Województwem Wielkopolskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa, w imieniu którego działa Izabela Mroczek – Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich a Gminą Trzcinica reprezentowaną przez Grzegorza Hadzika – Wójta Gminy Trzcinica.

Umowa dotyczy realizacji operacji „Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica”. Operacja realizowana jest w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresach: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej. Całość projektu ma wartość 185 944,92 z czego dofinansowanie to 118 316 złotych co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych operacji. W ramach projektu powstaną cztery obiekty rekreacyjne. W tym w postaci placów zabaw z miejscem rekreacji i odpoczynku, w Laskach (stadion sportowy) i Trzcinicy (uzupełnienie Orlika) oraz wiaty grillowe z miejscem rekreacji w Pomianach (przy Domu Ludowym) oraz Teklinie (przy placu zabaw). Oprócz powyższych prac na bieżący rok zaplanowane jest wykonanie placu zabaw w Smardzach.

trzcinica-1 trzcinica-2

 

 

 

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-7
Trzcinica: Kolejne uroczystości z udziałem Pań

Dzień Kobiet w Gminie Trzcinica obchodzony jest w postaci lokalnych imprez. Jako kolejne świętowały 11 marca Panie z ZERiI w...

Zamknij