Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Dodatkowe udziały w Spółce

Gmina Trzcinica objęła dodatkowe udziały w Spółce „Oświetlenie Uliczne i Drogowe”. Objęcie udziałów wynika ze zrealizowanych inwestycji i prac remontowych.

W 2015 roku remontowane było oświetlenie w Trzcinicy na ulicy Jana Pawła II i częściowo Szkolnej, w Laskach na ulicy Głównej i częściowo na Osiedlu Spółdzielczym a także w Kuźnicy Trzcińskiej. Środki na remonty pochodziły ze Spółki „Oświetlenie Uliczne i Drogowe” a także z budżetu Gminy Trzcinica. Łącznie było to 28 lamp, zmodernizowano także 2 rozdzielnie zasilające. Ze środków własnych Gminy Trzcinica zaprojektowano i wybudowano nową linię oświetleniową wraz z lampami w miejscowości Wodziczna. Ponadto w hydroforni w Laskach zamontowano urządzenie falowe wraz z remontem urządzeń współpracujących w celu zasilania energią elektryczną pomp a przez to poprawienia ciśnienia wody.

Na rok 2016 zaplanowane są kolejne inwestycje oświetleniowe i energetyczne. Powstanie linia oświetleniowa wraz z lampami w miejscowości Kwasielina. Wykonane zostanie przyłącze energetyczne o długości około 300 mb do nowego przedszkola w Laskach a także oświetlenie na stadionie w Laskach.

W ramach wspólnych działań ze Spółką „Oświetlenie Uliczne i Drogowe” z dofinansowaniem ze środków Gminy Trzcinica zmodernizowane zostaną kolejne lampy oświetleniowe w Aniołce Pierwszej, Pomianach i Trzcinicy.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych 2016 w Laskach
Laski: Festiwal kolęd i pastorałek

10 stycznia 2016r. w kościele filialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Laskach odbył się IV Festiwal kolęd,...

Zamknij