Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Biegali na cześć Janusza Smiatacza

21 maja 2017r. odbył się III Gminny Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza
o puchar Wójta Gminy Trzcinica, który po raz drugi został wzbogacony o bieg dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej gimnazjum.

4. Bieg uliczny 2017Organizatorami przedsięwzięcia były: Stowarzyszenie Wsi Trzcinica „Przyszłość”, Klub Sportowy „Sparta” w Laskach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Za prowadzenie imprezy odpowiadał Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, a jej głównym celem było uczczenie pamięci społecznego działacza Gminy Trzcinica, majora Janusza Smiatacza oraz popularyzacja biegów jako najzdrowszej formy ruchu.

1. Bieg uliczny 2017Udział w zawodach wzięło 72 biegaczy z różnych regionów Polski, w tym wiele osób z terenu gminy Trzcinica i powiatu kępińskiego. Ponadto, 12 gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach uczestniczyło w biegu na terenie stadionu sportowego. Zawodnicy biorący udział w biegu ulicznym mieli do pokonali odcinek ok. 8 km na trasie przebiegającej przez miejscowości: Trzcinica, Wodziczna, Ignacówka Pierwsza, Aniołka Parcele i następnie powrót do miejscowości Trzcinica. Wszyscy uczestnicy dotarli szczęśliwie do linii mety, a na całej długości trasy byli nagradzani i dopingowani brawami licznie zebranych kibiców i obserwatorów biegu. Pomiar czasu dokonywany był w sposób elektroniczny przy pomocy chipów zaczepianych do butów biegaczy.

3. Bieg uliczny 2017Wyniki biegu ulicznego przedstawiają się następująco:
Kategoria Mężczyźni
I miejsce – Mateusz Michlak z Namysłowa – czas 27:30
II miejsce – Damian Dyduch z Grębanina – czas 27:54
III miejsce – Jarosław Grabowski z Lutrowskich – 28:17

Kategoria Kobiety
I miejsce – Kinga Gierak z Kępna – czas 35:41
II miejsce – Katarzyna Bacińska z Kępna – czas 36:08
III miejsce – Magdalena Grycman z Trzcinicy – 37:09

Wyniki biegu gimnazjalnego przedstawiają się następująco:
Kategoria Mężczyźni
I miejsce – Dawid Piasecki
II miejsce – Paweł Gliński
III miejsce – Patryk Fusek

Kategoria Kobiety
I miejsce – Julia Waloszczyk
II miejsce – Nikola Pierecka
III miejsce – Magdalena Zimoch

Kompletne zestawienie wyników ww. biegów znajduje się na stronie internetowej:
http://pulsarsport.pl/wynik/iii-gminny-bieg-uliczny-im-janusza-smiatacza-o-puchar-wojta-gminy-trzcinica/

5. Bieg uliczny 2017 6. Bieg uliczny 2017Wszyscy biorący udział w zawodach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, które na linii mety wręczała komisja medalowa w składzie: Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, gość specjalny  imprezy – Mirosława Smiatacz oraz Renata Adamska – członek Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”. Dla zwycięzców przygotowano również pamiątkowe puchary. Zgodnie z regulaminem biegu statuetki otrzymali także najstarsza i najstarszy uczestnik zawodów.

Na zakończeniu imprezy nie zabrakło podziękowań przekazanych przez Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika oraz Przewodniczącego Rady Gminy Trzcinica Zdzisława Mikołajczyka dla wszystkich osób, organizacji i podmiotów zaangażowanych w organizację tak dużego przedsięwzięcia jakim jest bieg uliczny.
W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy strażakom OSP z terenu gminy Trzcinica oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Posterunku Policji w Laskach za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu, firmie PULSAR za profesjonalny pomiar czasu, ratownikom medycznym i sanitariuszom Grabowskiego Centrum Medycznego za zabezpieczenie medyczne, członkom Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” i Klubowi Sportowemu „Sparta Laski” za pomoc organizacyjną, jak również sponsorom, obsłudze gastronomicznej, obsłudze technicznej i wszystkim tym osobom, bez których realizacja tej imprezy sportowej nie byłaby możliwa.

UG Trzcinica

7. Bieg uliczny 2017 8. Bieg uliczny 2017 9. Bieg uliczny 2017 10. Bieg uliczny 2017 11. Bieg uliczny 2017 12. Bieg uliczny 2017 13. Bieg uliczny 2017

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
PLAKAT AKTUALNY A3-www
Kępno: Atrakcje na Dzień Dziecka

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno składa najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka i zaprasza wszystkie dzieci oraz rodziców na wydarzenia...

Zamknij