Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nowoczesna biblioteka w Trzcinicy zatwierdzona

19 lutego br. Instytut Książki, operator PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET „BIBLIOTEKA + INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK” zatwierdził rozliczenie zadania „Budowa Biblioteki w Trzcinicy”.

Biblioteka w TrzcinicyRaport całościowy zadania w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA+ PRIORYTET „BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, obejmujący okres od 08.05.2013 r. do 31.12.2015 r., składający się z części merytorycznej oraz rozliczenia finansowego wraz z Raportem ewaluacyjnym i dokumentacją promocji zadania został sporządzony przez Renatę Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.
W ramach trwałości zadania „Budowa Biblioteki w Trzcinicy” przez okres pięciu lat Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zobowiązana jest składać roczne sprawozdanie z utrzymania parametrów zadania. Biblioteka musi spełniać standardy Certyfikatu Biblioteka+, jak również posiadać dodatkowo ofertę dla dzieci i młodzieży oraz prowadzić działalność wykraczającą poza tradycyjne funkcje biblioteki.
Nowy budynek jest dostosowany architektonicznie dla osób starszych i niepełnosprawnych, jak również dostosowany do przepisów dotyczących budynków użyteczności publicznej.

Biblioteka w TrzcinicyPowierzchnia użytkowa obiektu wynosi 550,9 m². Biblioteka składa się z wypożyczalni, czytelni ze stanowiskami komputerowymi i stanowiskami do pracy indywidualnej czytelników, saloniku czasopism, kącika dla najmłodszych czytelników, sali multimedialnej, szatni dla użytkowników, Izby Pamięci (regionalnej), pracowni, sali konferencyjnej (do organizowania imprez kulturalnych: spotkań autorskich, warsztatów, konferencji, seminariów itp.), archiwum, pomieszczeń biurowych i magazynowych. Biblioteka jest wyposażona w ergonomiczne meble dostosowane do różnych grup wiekowych użytkowników (stoliki i fotele dla czytelników z możliwością regulacji wysokości). Czytelnicy mają wolny dostęp do zbiorów bibliotecznych. W bibliotece został wydzielony księgozbiór informacyjny, podręczny, obcojęzyczny, regionalny.

Biblioteka w TrzcinicyOd stycznia 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy posiada zautomatyzowane wszystkie procesy biblioteczne. Czytelnicy posiadają swoje konta on-line i mogą zamawiać i rezerwować zbiory biblioteczne za pomocą katalogu internetowego. Również biblioteka w Trzcinicy wprowadziła karty czytelnicze odczytywanych z poziomu sytemu (poprzez kody kreskowe).

Biblioteka w Trzcinicy

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja - Kępno
Ukradł i sprzedał biżuterię byłej dziewczyny

39-letni mieszkaniec gm. Trzcinica spędził kilkanaście godzin w policyjnym areszcie. Jest podejrzewany o przywłaszczenie złotej biżuterii należącej do jego byłej...

Zamknij