Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Biblioteka zaprasza na wystawę

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy jest prezentowana na wojewódzkiej wystawie.

Od 5 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy można zwiedzać wystawę pn. ,,Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki”. Ekspozycja składa się z 14 plansz prezentujących architekturę oraz aranżację wnętrz nowoczesnych bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Wystawę na miesiące wakacyjne lipiec-sierpień placówce w Trzcinicy wypożyczyła Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

trzcinica-biblioteka-wystawa-2Wystawa jest efektem obserwacji zmian w architekturze i aranżacji wielkopolskich bibliotek publicznych. Przedstawione obiekty ukształtowane zostały wg reguł rządzących przestrzenią publiczną. Prezentowane są według czterech kategorii: biblioteka widoczna w przestrzeni, biblioteka o atrakcyjnej aranżacji, biblioteka przyjazna dla użytkowników, biblioteka wielofunkcyjna. Inspiracją do wystawy był zrealizowany w 2014 r. projekt Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu: Biblioteka Pomysłów 2014: Zmień przestrzeń – aranżacja i design w bibliotece (dofinansowany z Programu Rozwoju Bibliotek). Premiera wystawy odbyła się w maju br. w galerii WBPiCAK w Poznaniu.
W przeciągu ostatnich kilku lat część wielkopolskich bibliotek przeniesiono do nowych budynków, wiele z nich wyremontowano i zmodernizowano. Natomiast na terenie Gminy Trzcinica został wybudowany nowy obiekt biblioteczny. Ekspozycja pokazuje niektóre budynki i wnętrza wielkopolskich bibliotek. Wśród prezentowanych na wystawie obiektów jest także budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, uroczyście otwarty i poświęcony 8 października 2015 r. Biblioteka w Trzcinicy jest postrzegana jako jeden z najnowocześniejszych siedzib bibliotek publicznych na terenie województwa wielkopolskiego, jak i kraju.

trzcinica-biblioteka-wystawa-1

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
bSP logo
Trzcinica: Budujemy Sportową Polskę

Gmina Trzcinica przez wiele poprzednich lat podejmowała wysiłek budowy i modernizacji obiektów sportowych, a od 2011r. uczestniczy w programie pn....

Zamknij