Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Tragiczny wypadek przy pracy

Do tragicznego zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów stolarskich w gminie Perzów. W trakcie transportu płyt meblowych jedna z palet osunęła się i przygniotła 27-latka, który zmarł w szpitalu.

W minioną sobotę 26 lipca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony przez lekarza dyżurnego szpitala, że zmarł 27-letni pacjent, który uległ wypadkowi przy pracy w jednym z zakładów stolarskich działających  na terenie gminy Perzów. 

Na miejsce zdarzenia została skierowania grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem Prokuratora przeprowadziła niezbędne czynności procesowe. Policjanci ustalili, że ok. godz. 7.50 dwaj pracownicy firmy mieli za zadanie przetransportować paletę z płytami meblowymi do hali produkcyjnej. Transport odbywał się przy użyciu wózka widłowego. W trakcie, gdy paleta płyt została załadowana na wózek, nagle doszło do jej osunięcia. Sterta płyt przygniotła 27-letniego pracownika, mieszkańca Sycowa. Doznał on bardzo poważnych, rozległych obrażeń wewnętrznych i pomimo reakcji zespołu ratunkowego – zmarł w kępińskim szpitalu.  W miejscu zdarzenia funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem  zabezpieczyli dokumentację pracowniczą, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili i przesłuchali bezpośrednich świadków.

W powyższej sprawie wszczęto już śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kępnie. Postępowanie ma wyjaśnić dokładnie, jak doszło do tego tragicznego wydarzenia i co było jego przyczyną. Równolegle swoje postępowanie w tym zakresie prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy. 

Źródło: KPP w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Włamywacz ujęty na gorącym uczynku

62-letni mieszkaniec powiatu pilskiego trafił do policyjnego aresztu, po tym, jak został ujęty na gorącym uczynku podczas kradzieży paliwa z...

Zamknij