Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Tłumy na Pożegnaniu Lata

Tak jak przed rokiem, Festyn Powiatowy „Pożegnanie Lata 2017″ ściągnął do Bralina prawdziwe tłumy mieszkańców naszego powiatu oraz powiatów ościennych. W niedzielę, 27 sierpnia w Bralinie bawiło się kilka tysięcy ludzi.

dsc_0157 dsc_0167Festyn „Pożegnanie Lata” to sztandarowa impreza organizowana przez Powiat Kępiński na zakończenie wakacji. Jego tradycja sięga 2000 roku. Przez ten czas udało się zaprosić do udziału w tym wydarzeniu szereg znamienitych gwiazd polskiej estrady. Profesjonalna organizacja przekłada się corocznie na dużą frekwencję. Nie inaczej było tego roku.

- Z pierwszych informacji już wiemy, że z naszej propozycji skorzystało jeszcze więcej osób, niż przed rokiem – mówi Starosta Kępiński, Witold Jankowski. – To bardzo cieszy. Serdecznie dziękuję naszemu partnerowi przy organizacji tej imprezy, Gminie Bralin.

dsc_0205Od dwóch lat przedsięwzięcie organizowane jest właśnie wspólnie z Gminą Bralin.

Festyn obfitował w wiele atrakcji, z których mógł skorzystać każdy z przybyłych. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy i konkursy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Duo Feniks reprezentującego nurt „Śląskie szlagiery”. Grupa zaprezentowała wiele znanych i lubianych utworów.

Ogromne zainteresowanie wzbudził występ Kabaretu Skeczów Męczących, a gwiazdą wieczoru była Urszula.

dsc_0288dsc_0306 dsc_0331Wspaniały koncert zakończył się tradycyjnym pokazem sztucznych ogni, które rozświetliły niebo nad powiatem.

Starostwo Powiatowe włączyło się, jak co roku, w akcję pobierania krwi zorganizowaną przez stowarzyszanie „Po prostu pomagam”, której podsumowanie odbyło się podczas festynu. Na scenie rozlosowano główne nagrody wśród wszystkich honorowych dawców, którzy oddali krew w tym dniu w KOSiR-ze.

Festynowi towarzyszyła także „Biała niedziela”. Na specjalnie przygotowanych stoiskach odbywały się konsultacje kardiologiczno-dietetyczne, badania EKG oraz cholesterolu i glukozy. Badania były bezpłatne, a sfinansował je Powiat Kępiński.

dsc_0044 dsc_0134 dsc_0137źródło: Starostwo Powiatowe w Kępnie

Updated: 30 sierpnia 2017 — 09:42
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja - Kępno
Kolizja w Żurawińcu

36-latka z powiatu namysłowskiego wjechała w inny samochód, była pod wpływem alkoholu.  28 sierpnia 2017 roku około godz. 06.50 oficer...

Zamknij