Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

THE BLUE wyróżniony

The Blue z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie
– stworzony „na prędce” a już zdobył wyróżnienie.

the-blue-2
8 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie odbył się 24 Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, Syców 2017r.
Na tegoroczną edycję przybyli uczestnicy z różnych zakątków Polski, z powiatów: jarocińskiego, konińskiego, kaliskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, oleśnickiego, kępińskiego, świdnickiego czy wrocławskiego – łącznie to ponad 205 uczestników. 
Z racji dużej ilości zgłoszeń cały festiwal podzielony był na dwie części i cztery kategorie:
Część I: Solista/solistka w kategorii dziecięcej (przedszkole, szkoły podstawowe; zespół dziecięcy (przedszkola, szkoły podstawowe)
Część II: Solista/solistka w kategorii młodzieżowej (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne), zespół młodzieżowy (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne). 
Organizatorem 24. Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej było Centrum Kultury w Sycowie.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie reprezentował zespół The Blue. Formacja została stworzona specjalnie na okazję udziału w Festiwalu przez trójkę uczniów: Julia Nowak (I TA) – śpiew, Aleksandra Górecka (I TB) – śpiew, Paweł Kloska (1 a) – gitara akustyczna.
Uczniowie zaprezentowali utwór „Wiara czyni cuda” i na tyle zdobyli sobie przychylność jury, że uzyskali wyróżnienie w kategorii „zespół młodzieżowy”.
Dodatkowo zasłużyli sobie na uznanie przez fakt, że próby w tym składzie odbyły się przez zaledwie około 5 godzin. Cechą wspólną naszych artystów jest nie tylko widoczny talent, ale również umiejętność pracy w grupie i dostosowanie się do wymogów jakie kładzie na nich działanie w zespole.
Oficjalnie zespół The Blue został ze sceny zaproszony na jubileuszowy – 25 Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, przez prowadzącego p. Pawła Adamczyka, z życzeniami jeszcze lepszego wyniku na przyszły rok.
Dumnym opiekunem formacji The Blue jest p. Sebastian Szewczuk.

the-blue-1the-blue-3

 

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-konkurs-4
Laski: VIII Gminny Konkurs Astronomiczny rozstrzygnięty

31 marca 2017r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbył się VIII GMINNY KONKURS ASTRONOMICZNY. W tym...

Zamknij