Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Szymon Szczęsny kandydatem na burmistrza Kępna

W piątek 26 września na konferencji prasowej Powiatowe Forum Społeczno-Gospodarcze przedstawiło oficjalnie swoich kandydatów  w wyborach do rady powiatu, rady miasta i kandydata na burmistrza.

Liderów list do powiatu w poszczególnych okręgach wyborczych przedstawił Krzysztof Dąbrowski, a będą nimi:

Wiktor Gruszka – okręg nr I Miasto i Gmina Kępno

Czesław Kokot – okręg nr II Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica

Ryszard  Dachowski – okręg nr III Bralin, Perzów, Rychtal

Kandydatami na radnych miejskich między innymi będą: Marek Golmer, Sylwester Lewek, Ewa Żłobińska, Katarzyna Barczyk. Krzysztof Dąbrowski, po którym spodziewano się, że będzie ubiegał się o posadę burmistrza, będzie również  kandydował na radnego. Powiedział, że ludzie z jego pokolenia lepiej się czują w radzie a burmistrz powinien być młodszy.

Forum Społeczno-Gospodarcze - Kepno

Jako kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Forum Społeczno-Gospodarcze wybrało byłego wiceburmistrza Szymona Szczęsnego. Jak powiedział Krzysztof Dąbrowski „uważam, że jego doświadczenie, które przez te trzy lata osiągnął, jego energia, młodość, środowisko pozwala nam jako Forum zaufać temu człowiekowi „.

Szymon Szczęsny - Kępno

Po prezentacji kandydatów  zabrał głos Szymon Szczęsny. W przedstawionym programie wyborczym kandydat na burmistrza jako priorytet ujął budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Chciałby również pozyskiwać i w najlepszy sposób wykorzystać fundusze europejskie. Szczęsny zapewniał również, że jeśli zostanie burmistrzem będzie dążył do tego, aby w Kępnie wybudowano basen. Jak wszyscy wiemy o tej sprawie mówi się od lat, ale czy Szymon Szczęsny jako nowy burmistrz temu podoła? Podkreślił, że zależy mu na rozwoju sportu i rekreacji młodzieży. To co zawierał jego program to także polepszenie komunikacji między burmistrzem, a radnymi ponieważ Szczęsnemu zależy na współpracy wszystkich pracowników urzędu. Zapewnił również wszystkich obecnych, że ubieganie się o fotel burmistrza nie ma związku z konfliktem z obecną Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Anielą Kempą. Swoją prezentację Szymon Szczęsny zakończył słowami „jeżeli chcą Państwo kontynuacji zmian, na które zdecydowali się Państwo cztery lata temu uważam, że jestem przygotowany, aby te zmiany sprawnie przeprowadzić.” Być może doświadczenie jakie nabył podczas trzyletniej pracy na stanowisku wiceburmistrza Kępna pomoże Szczęsnemu w osiągnięciu sukcesu.

Wybory Samorządowe odbędą się 16 listopada, do tego czasu kandydaci na radnych będą spotykać się ze swoim elektoratem w poszczególnych  okręgach. W ten sposób chcą być bliżej swoich wyborców, rozmawiać i wsłuchiwać się w ich potrzeby.

Nagranie z prezentacją Szymona Szczęsnego jako kandydata na burmistrza Kępna:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kino za Rogiem w Kępnie
Kino za Rogiem w Kępnie

26. września br. w Kępińskim Ośrodku Kultury uroczyście otwarto "Kino za Rogiem". Kino za Rogiem to inicjatywa Grzegorza Molewskiego –...

Zamknij