Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Szymon Szczęsny będzie kandydował na burmistrza

Szymon Szczęsny na konferencji w dniu 13 września oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował na Burmistrza Miasta i Gminy Kępno w najbliższych Wyborach Samorządowych.

Będzie on startował z Komitetu Przyjazny Samorząd dla Miasta i Gminy Kępno.

IMGP5084
Szczęsny po ostatnich przegranych wyborach zniknął z lokalnej sceny politycznej, jednak jak sam przyznał nie stał z boku i nigdy nie były mu obojętne losy miasta i gminy Kępno.
Jestem menadżerem i zawsze funkcjonowanie społeczeństwa i to co wokół mnie się dzieje bardzo mnie interesowało. Przez ostatnie cztery lata obserwowałem w jaki sposób była prowadzona polityka obecnego Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Ten sposób działania i sposób rządzenia mi nie odpowiada. Spotkałem również na swojej drodze osoby, które mają podobne zdanie. W związku z tym zdecydowałem, aby przystąpić do działania i odpowiedzieć na te głosy startując w najbliższych wyborach samorządowych” – powiedział kandydat na burmistrza. Szymon Szczęsny w poprzednich wyborach głosił hasło „Zarządzać, a nie rządzić”, te same słowa towarzyszą mu również teraz. Bardzo zależy mu na dobrej współpracy z radnymi jak i mieszkańcami miasta i gminy. W swoim programie wyborczym Szczęsny zawarł m. in. zmniejszenie zadłużenia gminy, walkę ze smogiem, polepszenie gospodarki odpadami oraz rozwijanie i doposażenie oświaty, m. in. wprowadzenie szafek w szkołach co rozwiązać ma problem ciężkich plecaków. W planach jest również rozwijanie infrastruktury sportowej. Ważna jest również dla Szymona Szczęsnego poprawa komunikacji – rondo na grobli. Szymon Szczęsny w planach ma również wykorzystanie potencjału Kępna w związku ze szlakami komunikacyjnymi. Myślę, że ciekawym zabiegiem będzie wykorzystane możliwości rozwojowych Kępna w związku z węzłem S8, S11. Tutaj sprawy logistyki, i powstanie nowych miejsc pracy na pewno mogą przyspieszyć rozwój miasta i gminy Kępno oraz podnieść standardy życia mieszkańców. Jesteśmy w sercu komunikacyjnym i to należy wykorzystać - powiedział Szymon Szczęsny.

Pomysłem kandydata na burmistrza jest również przywrócenie Targów Meblowych tłumacząc, iż Kępno jest naturalnie predysponowanym miejscem, które powinno stać się ikoną meblarstwa w Polsce i tej części Europy. Targi mogą jeszcze mocniej wypromować nasze miasto, jednocześnie pozwalając na zrównoważony i opłacalny dla miasta rozwój infrastruktury.

Do wyborów zostało już niewiele czasu. Czy do 21 października Szczęsny zdoła przekonać do siebie wyborców? Jak sam przyznał, jest pewien, że wiele osób go poprze, ponieważ wyborcy potrzebują zmiany . Mieszkańcy miasta i gminy oczekują burmistrza, który będzie z nimi rozmawiał, który będzie ich partnerem, a nie traktował z góry - mówił Szymon Szczęsny.

IMGP5082

Notka biograficzna:
Szymon Szczęsny (ur. 10 października 1981 r. w Kępnie) – przedsiębiorca, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz London South Bank University w  Londynie, dzięki czemu poza naszym ojczystym językiem biegle posługuje się również językiem angielskim, rosyjskim i hiszpańskim. W latach 2010-2013 pełnił funkcję zastępcy burmistrza w Kępnie – jego sukcesem są m.in. powstanie ZZO Olszowa. Współtworzył kilka firm w branżach odnawialnych źródeł energii oraz w branży meblowej. Na co dzień aktywny gracz w squasha – Vice mistrz Polski w kategorii Masters 35+.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
INEA
Trzcinica: Inwestycja internetu szerokopasmowego

7 września 2018 roku w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się spotkanie w sprawie kolejnego etapu inwestycji. Firma Inea reprezentowana przez...

Zamknij