Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Szlaki turystyczne w Bralinie i w Kępnie odnowione

Grupa znakarska działająca przy oddziale PTTK w Ostrowie Wielkopolskim odnowiła piesze szlaki w paśmie Wzgórz Ostrzeszowskich o kolorze zielonym WK – 3670z: Grabów – Marszałki – Ostrzeszów – Bałczyna ( 278 m npm ) – Kobyla Góra – Kobyla Góra ( 284 m npm ) – Domanin PKP i niebieskim WK – 3672n: Zmyślona Ligocka – Kobyla Góra – Marcinki – Weronikopole – Bralin – Kępno.

Środki na odnowienie szlaków pochodziły z dotacji przyznanej Oddziałowi PTTK w Ostrowie Wielkopolskim przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu pod nazwą „Odnowienie szlaków pieszych w paśmie Wzgórz Ostrzeszowskich, najwyższych wzniesień Wielkopolski z wzniesieniem Kobyla Góra ( 284 m npm), miejscem kultu religijnego i ośrodkiem wypoczynkowym w miejscowości Kobyla Góra nad zalewem Blewązka”.

pttk

Miejscowości na szlakach wchodzą w skład Trasy Długodystansowej nr 8 zaproponowanej w opracowaniu pt. „Znakowane piesze szlaki turystyczne województwa wielkopolskiego – ocena stanu istniejącego, program nowego układu”.

Tablica w MarcinkachGrabów nad ProsnąNa drewnianej konstrukcji zamontowano metalową tablicę z siecią szlaków turystycznych na terenie Gminy Kobyla Góra i Południowej Wielkopolski. Ponadto zamontowano 8 drogowskazów kierunkowych szlaków pieszych przebiegających przez miejscowość Marcinki. Dzięki wsparciu innych gmin leżących w powiecie ostrzeszowskim (Grabów nad Prosną, Kobyla Góra) i kępińskim ( Bralin, Kępno) mogliśmy wzbogacić szlaki w drogowskazy, które wskazują odległości do miejscowości na szlaku.

Znaki R-3 na granicy powiatów.Ponadto prace znakarskie przeprowadzono również na terenie Gminy Przygodzice, gdzie pojawiły się kolejne tabliczki dla rowerzystów dzięki środkom pochodzącym z Gminy. Śmiało możemy powiedzieć, że ta Gmina jest przyjazna turystom i przede wszystkim rowerzystom.

Dzięki wsparciu Powiatowi Ostrowskiemu kolejny rok mogliśmy zlustrować nasz najdłuższy czerwony szlak rowerowy Dokoła Powiatu Ostrowskiego i odnowić ponad 30 km szlaku. Znakarze jak co roku i tak odnowili więcej niż pozwalały środki, bo chcemy aby nasze szlaki były wizytówką naszego oddziału i powiatu. Niestety środki nie pozwalają odnowić szlaków kompleksowo ale mimo wszystko nie narzekamy.

Drogowskazy w Kępnie na stacji PKPTabliczki na tablicy w MarcinkachStwierdzamy jednak z przykrością, że szlaki piesze na południowych krańcach naszego województwa są w katastrofalnym stanie. Wcześniej czy później bez braku pomocy władz lokalnych umrą śmiercią naturalną i zostaną zatarte w terenie. A tamta część wielkopolski posiada również ciekawe miejsca i zabytki, do których szlaki pomagały dotrzeć.

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE
Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

 

Komentarze

  1. […] minione wakacje grupa znakarska działająca przy PTTK w Ostrowie Wielkopolskim zajęła się szlakiem przebiegającym częściowo przez gminę Bralin i Kępno. Teraz turystów wspomogła grupa znakarska ŁD 6 przy Oddziale Ziemi Wieruszowskiej PTTK. Grupa […]

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zjazd rodziny Balcerów
Zjazd rodziny Balcerów

Czy z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Nie tylko! Udowodniła to rodzina Balcerów, która 12 lipca zorganizowała Spotkanie Rodzinne....

Zamknij