Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Szkolili się na Malcie

W dniach 21-26 czerwca 2017 roku, nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie Barbara Howis, Beata Szymoniak oraz Marta Wąsala wzięły udział w szkoleniu metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego na Malcie „Spice Up Your Teaching-Methodology in Practice Today”.

Kurs zatwierdzony był do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, na zasadach programu Erasmus+.
Projekt ma na celu podniesienie poziomu jakości i atrakcyjności kształcenia w ZSP nr 2 w Kępnie poprzez poznanie nowoczesnych metod nauczania języków obcych. Ponadto dzięki temu szkoleniu nauczyciele wzbogacą swój warsztat pracy wykorzystując nowoczesne metody nauczania oraz używając nowoczesnych technologii, które zwiększą atrakcyjność zajęć lekcyjnych.
Zajęcia odbywały się w „European School of English LTD” w miejscowości St. Julians na Malcie. Kurs obejmował 21 godzin i dotyczył następujących tematów: motywowanie uczniów do nauki języków obcych, zachęcanie do mówienia, kolokacje, dyktanda, praca z piosenką, projekt, stosowanie opowiadań i filmów w klasie, ćwiczenia gramatyczne, użycie zasobów Internetu itp. Uczestnikami kursu byli nauczyciele z Polski, Hiszpanii, Ukrainy i Czech.

Zdjcie-kursnaMalcie
Zajęcia odbywały się w języku angielskim, więc była to doskonała okazja do praktycznego użycia tego języka. Ponadto nauczycielki udoskonaliły swoją wiedzę z zakresu metodyki nauczania języka obcego i poznały kulturę maltańską.
W ramach kursu odbyła się wycieczka do stolicy Malty – Valetty, jak również zwiedzano miasto Mdina – byłą stolicę Malty, gdzie pod kierunkiem przewodnika odkrywano piękno i tajemniczość tych miejsc. Ponadto zwiedzano wyspę Gozo, która wchodzi w skład Archipelagu Maltańskiego.
Zdobyte doświadczenie niewątpliwie przyczyni się do podniesienia jakości nauczania języków obcych, a wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami wzbogaci warsztat pracy i rozszerzy horyzonty.

ZSP NR 2 w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Kępno: Utrudnienia na ul. Solidarności

Uwaga! Od kilku dni na ul. Solidarności w Kępnie trwa remont kamienicy. Najwęższa część chodnika całkowicie zastawiona jest rusztowaniem, a...

Zamknij