Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Szkolenia LOWE

Dnia 18.04.2018 r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Słupi odbyło się szkolenie na temat aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami w wykorzystaniem metody zatrudnienia wspomaganego i trenera pracy.

Szkolenie to było organizowane przez Fundację EUDAJMONIA, WTZ w Słupi, a patronat nad spotkaniem miał Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji LOWE działający przy ZSP Nr 2 w Kępnie.

W trakcie warsztatu zaprezentowano następujące kwestie:
1. Na czym polega zatrudnienie wspomagane i jaka jest efektywność tej formy wsparcia?
2. Trener pracy – jakie są jego zadania/zakres kompetencji/program szkolenia.
3. Zatrudnienie wspomagane – organizacja pracy/narzędzia pomiaru efektywności wsparcia.
4. Instytucje rynku pracy, np. PUP – ich rola w modelu zatrudnienia wspomaganego.
5. Źródła finansowania działań z zakresu zatrudnienia wspomaganego z środków publicznych.

DSCN0557

Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele WTZ w Słupi, PUP w Kępnie, PCPR-u, DPS w Rzetni oraz nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi, czyli wszyscy zainteresowani i działający w obszarze aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Szkolenie prowadziła trener pracy z Fundacji Eudajmonia, członek zarządu pani Małgorzata Franczak. Fundacja ta od ponad 10 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami w ich codziennym funkcjonowaniu, niezależnym życiu społecznym i aktywności. Celem działań fundacji jest podnoszenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie rzeczywistych potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami, trudności z jakimi borykają się na co dzień oraz tego w jaki sposób je niwelować.

DSCN0563 DSCN0564

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ARiMR - logo
Wnioski o dopłaty bezpośrednie na półmetku

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu...

Zamknij