Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Święto Policji

24 lipca br. przypadła 96. rocznica powstania Policji Państwowej.

Z tej okazji już 23 lipca policjanci wraz z rodzinami modlili się w Kościele „Na Pólku”, mszę świętą koncelebrowali: ks. Sławomir Nowak – kapelan kępińskiej policji oraz ks. Roman Krzyżaniak – proboszcz parafii w Bralinie. Po nabożeństwie Komendant Powiatowy Policji w Kępnie, mł. insp. Waldemar Tyrański podziękował proboszczowi parafii w Bralinie za modlitwę oraz wręczył publikację dotyczącą kępińskiej jednostki.

Święto Policji

24 lipca 2015 roku na placu przed Komendą Powiatową Policji w Kępnie rozpoczęły się oficjalne uroczystości związane ze Świętem Policji. Zebranych gości powitali prowadzący uroczystość: podkom. Mateusz Lewek oraz sierż. Anna Lubojańska. Apel rozpoczęło wejście pododdziałów prowadzonych przez asp. Gabrielę Kurzawę – Szuba -oraz kom. Roberta Ignasiaka. Dowódcą uroczystości był nadkom. Mirosław Wiśniewski – naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Kępnie. Gospodarzem obchodów był podinsp. Robert Ciesielski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie.

Święto Policji

Na placu dowódca uroczystości złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu. Po przeglądzie pododdziałów i wciągnięciu na maszt flagi państwowej przy dźwiękach Hymnu Narodowego, głos zabrał gospodarz uroczystości. W przemówieniu podkreślał szczególnie zmiany, jakie na przestrzeni minionych lat dokonywały się w policyjnej formacji. Złożył policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym życzenia pomyślności, spełnienia marzeń. Życzył im ponadto, by policyjny mundur otaczany był społecznym szacunkiem. Zaproszonym gościom podziękował natomiast za obecność, wsparcie i współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie.

swieto-policji6 swieto-policji4

Jednym z najistotniejszych punktów obchodów, było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansami wyróżniono ponad 30 funkcjonariuszy.
Doroczne święto mundurowych jest też okazją do wręczenia odznaczeń i nagród. Komendant Powiatowy Policji w Kepnie mł. insp. Waldemar Tyrański został uhonorowany Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.
Funkcjonariusze z Kępna zostali także wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji i Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Asp. Arkadiusz Bober za wyjątkową postawę i wyniki pracy otrzymał nagrodę Komendanta Głównego Policji. Podkom. Mateusz Lewek otrzymał nagrodę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Święto Policji Święto Policji

W dalszej części uroczystości, pod pomnikiem policjantów II RP pomordowanych w obozach zagłady w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie i Związków Zawodowych złożono kwiaty. Apel zakończyła defilada pododdziałów.

Święto Policji Święto Policji

Popołudniu odbył się natomiast festyn rodzinny. W Gospodarstwie Agroturystycznym „Świtezianka” funkcjonariusze wraz z rodzinami mogli bawić się do późnych godzin wieczornych. Szczególnie zadbano o najmłodsze pokolenie, dzieci miały do dyspozycji kucyki, przejażdżki bryczką, słodką watę cukrową oraz dmuchane place zabaw.

Święto Policji Święto Policji

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe

w korpusie oficerów starszych Policji

na stopień młodszego inspektora Policji mianowanopodinspektora Policji mianowano podinsp. Waldemara Tyrańskiego

na stopień podinspektora Policji mianowano nadkom. Roberta Ciesielskiego

w korpusie oficerów młodszych Policji

na stopień podkomisarza Policji mianowano asp. Mateusza Lewka

w korpusie aspirantów Policji

na stopień aspiranta sztabowego Policji mianowano:

st. asp. Adama Hącla

st. asp. Stanisława Marca

st. asp. Romana Mikołajczyka

st. asp. Wiesława Roczniaka

st. asp. Romana Stężały

st. asp. Tomasza Urbaniaka

na stopień starszego aspiranta Policji mianowano:

asp. Tomasza Boryczkę

asp. Pawła Lewnadowskiego

Asp. Piotra Marciniaka

asp. Konrada Mierzwiaka

asp. Jarosława Włodarczyka

na stopień aspiranta Policji mianowano:

mł. asp. Arkadiusza Bobra

mł. asp. Bogdana Garczarka

na stopień młodszego aspiranta Policji mianowano:

sierż. sztab Marcina Chmielarza

sierż. sztab. Roberta Fidykę

sierż. Sztab Piotra Świeściaka

sierż. sztab. Sebastiana Ziębę

w korpusie podoficerów Policji

na stopień sierżanta sztabowego Policji mianowano st.sierż. Bożenę Żukowską

na stopień starszego sierżanta Policji mianowano:

sierż. Karola Korpetę

sierż. Aleksandrę Nóżkę

na stopień sierżanta Policji mianowano:

st.post. Macieja Bańkowskiego

st.post. Magdalenę Mielach

st.post. Damiana Mierzwiaka

st.post. Justyne Niczke

st.post. Pawła Szkudlarka

st.post. Jarosława Szydlika

w korpusie szeregowych Policji

na stopień starszego posterunkowego Policji mianowano:

post. Paulinę Dobrogoszcz

post. Filipa Ślęka

post. Mariusza Dominika

Opracowano na podstawie materiałów KPP w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkie grillowanie w Trębaczowie
Wielkie grillowanie w Trębaczowie

W sobotę 18 lipca z inicjatywy członków Towarzystwa Sympatyków Trębaczowa odbyło się na placu za salą wiejską Wielkie rodzinne grillowanie....

Zamknij