Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świba: Wycieczka do Wrocławia

Wyjątkowy dzień to wyjątkowa okazja – mikołajki ! Szkoła Podstawowa w Świbie 6 grudnia br. wzięła udział w wycieczce do Wrocławia w dwóch grupach wiekowych – klasy I i III oraz klasy IV, V, VI, VII, VIII.

Radio Wrocław 2Grupa młodszych dzieci obejrzała spektakl pt. Świat baśni, natomiast starsze klasy przedstawienie pt. Świat legend, w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Spektakle grano w Sali Koncertowej Radia Wrocław przy ulicy Karkonoskiej 10.
Świat baśni to podróż w najdalsze zakątki polskich baśni, składający się z trzech przedstawień: Szewczyk Dratewka, Żywa Woda, Złota Kaczka.
Świat legend to wędrówka z Lechem, Czechem i Rusem, legendarnym władcom Popielem, spotkanie z trębaczem w Poznaniu poprzez wskazanie kary za grzeszne życie Madejowi, po skomputeryzowane, wirtualne czasy współczesne, nieobce młodym ludziom.
Poznanie różnorodnych form teatralnych, zaczynając od żywego planu, teatru cieni, poprzez sztukę lalkarską, a kończąc na maskach to główne cele obu przedstawień.
Następnie w dwóch grupach zwiedziliśmy ośrodek radia we Wrocławiu, oglądaliśmy wnętrze studia nagrań różnych rozgłośni, poznawaliśmy pracę dziennikarza bezpośrednio na stanowisku pracy.
Oprócz tego uczestnicy wycieczki uczyli się współpracy w grupie, bezpiecznego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, czyli w miejscu posiłku, na ruchliwych ulicach, w autokarze. Około godziny 14.30 szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Organizatorzy

Radio wrocław 5 Radio Wrocław 6

Updated: 4 stycznia 2019 — 10:25
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSC_3253
Kępno: Polscy Nobliści na nowo

W czwartek, 29 listopada w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Powiatowego...

Zamknij