Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świba: Szlachetna Paczka

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Świbie już po raz drugi postanowił włączyć się do społecznego projektu Szlachetna Paczka- Lubię Ludzi.

Akcję rozpoczął od nawiązania kontaktu z koordynatorem – Panią Agatą Maryniak oraz zapoznał się z potrzebami ludzi zgłoszonych do projektu i ruszył do działania. Na początek opracował plakaty informacyjne i ogłosił szkolną zbiórkę artykułów dla potrzebujących rodzin z rejonu Kępna. Wybrani szkolni koordynatorzy Jagoda Juszczak, Ola Ciszewska i Maciek Banasiak każdego dnia przyjmowali od koleżanek i kolegów oraz pracowników szkoły liczne artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, artykuły szkolne i zabawki. Do projektu włączyli się też najmłodsi – przedszkolacy. Tu panie przygotowały specjalny kącik, gdzie rodzice i dzieci mogli składać produkt. Akcja trwała do 5 grudnia, kiedy to wolontariusze naszej szkoły przygotowali produkty do przekazania potrzebującym. Jej efekty, po raz drugi, przerosły nasze oczekiwania. Uroczyste spotkanie wszystkich uczniów i przedszkolaków z Panią Agatą oraz innymi wolontariuszkami odbyło się 7 grudnia, kiedy to po krótkim podsumowaniu zbiórki wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania przygotowane przez Samorząd Uczniowski i wręczone przez wolontariuszki przybyłe na spotkanie. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami skierowanymi do wszystkich darczyńców, a złożone na ręce Pani Dyrektor oraz życzeniami z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim towarzyszyło ogromne wzruszenie i radość z możliwości pomagania innym. Dzięki projektowi Szlachetna Paczka wiemy, że każda pomoc jest ważna i możemy pomagać na wiele sposobów.

IMG_2858 IMG_2860 IMG_2867 IMG_2869 IMG_2874 IMG_2879 IMG_2882 IMG_2883 IMG_2885

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
GKS4
Trzcinica: Podsumowanie sezonu GKS

15 grudnia w Domu Ludowym w Trzcinicy odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu piłkarskiego GKS Trzcinica, a tym samym świąteczne spotkanie...

Zamknij