Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świba: Szlachetna Paczka w szkole

21 listopada b. r. Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Świbie postanowił włączyć się do społecznego projektu Szlachetna Paczka- Lubię Ludzi. Nawiązał kontakt z koordynatorem powiatu kępińskiego Panem Marcinem Golasem, zapoznał się z potrzebami ludzi zgłoszonych do projektu i ruszył do działania.

20171208_103157Już 24 listopada opracował plakaty informacyjne i ogłosił szkolną zbiórkę artykułów dla potrzebujących rodzin z rejonu Kępna. Wybrani szkolni koordynatorzy sumiennie wzięli się do pracy i każdego dnia przyjmowali od koleżanek i kolegów oraz pracowników szkoły liczne artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, artykuły szkolne i zabawki. Do projektu włączyli się też nasi najmłodsi – przedszkolacy. Akcja w szkole trwała do 7 grudnia, kiedy to wolontariusze naszej szkoły przygotowali produkty do przekazania potrzebującym. Jej efekty przerosły nasze oczekiwania. Uroczyste spotkanie wszystkich uczniów i przedszkolaków z Panem Marcinem odbyło się 8 grudnia, kiedy to po krótkim podsumowaniu zbiórki wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania przygotowane przez Samorząd Uczniowski i wręczone przez Pana Marcina. Na koniec uczniowie klasy VII pomogli zapakować liczne kartony z zebranymi produktami. Wszystkim towarzyszyło ogromne wzruszenie i radość z możliwości niesienia pomocy innym, a po ogólnopolskim finale projektu Szlachetna Paczka nasza Szkoła otrzymała dyplom podziękowanie. Razem ze Szlachetną Paczką możemy pomagać na wiele sposobów.

20171208_10314220171208_10325820171208_10332020171208_10340820171208_103423

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wigilia-Biadaszki (6)
Wigilia w Biadaszkach

Święta Bożego Narodzenia i okres poprzedzający je to czas wyjątkowy. To czas radosnego wyczekiwania, nadziei, pokory, czas miłości. To moment...

Zamknij