Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świba: Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 18 października odbyła się w Szkole Podstawowej w Świbie uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

IMG_1936W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły pani Izabela Ambrozik, nauczyciele, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie. W okolicznościowych strojach wyglądali w tym dniu bardzo pięknie i odświętnie. Uczniowie zostali zaczarowani przez złą wróżkę w „żółtodzioby”. Następnie z pomocą dobrej wróżki wyruszyli do zaczarowanych krain, aby wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

IMG_1921 IMG_1922Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po wykonaniu zadań zostali odczarowani i mogli przystąpić do ślubowania.
Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz swój pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną oraz upominki.
Rodzice również ufundowali rożki ze słodyczami. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.  Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.

IMG_1925 IMG_1926IMG_1949 IMG_1992

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
3
Świba: Szkoła edukuje o GIODO

Szkoła Podstawowa w Świbie w bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja...

Zamknij