Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świba: Przedszkolaki świętowały Dzień Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Świbie.

„Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W piątek 24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji już w czwartek została wykonana przez dzieci specjalna wystawa prac pt. „Mój ulubiony pluszowy miś”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

dzien-misia-swiba (7)
Dla dzieci w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych pluszaków. Następnie przedszkolaki otrzymały od Misiowych Pań specjalnie przygotowane na tę okazję misiowe maski, po czym zostały zabrane pociągiem w wirtualną podróż do „Misiowej Krainy”, gdzie wspólnie bawiły się przy piosenkach między innymi „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie”, „Troskliwe misie”, „Pokochaj pluszowego misia” i wielu innych. W misiowej krainie czekało na nich także ulubione „Małe co nieco” misia Puchatka.

dzien-misia-swiba (2) dzien-misia-swiba (3)
W „Krainie Pluszowego Misia” po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły na „misiotece”, a także chętnie pozowały do zdjęć grupowych ze swoimi ulubieńcami. Z wirtualnej misiowej Krainy do przedszkolnej sali wszyscy wróciliśmy krzesełkowym autobusem.
Na zakończenie obchodów przedszkolaki otrzymały Dyplom przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodkiego Lubisia.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

dzien-misia-swiba (1) dzien-misia-swiba (5) dzien-misia-swiba (6)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
otwarcie-ladowiska-szpital-kepno (4)
Szpitalne lądowisko oficjalnie otwarte

24 listopada uroczyście oddano do użytku lądowisko dla śmigłowców ratunkowych zlokalizowane na dachu kępińskiego szpitala. Uroczystość to podsumowanie jednej z...

Zamknij