Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świąteczny weekend na drogach

Dwie kolizje drogowe, pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz kilkadziesiąt mandatów karnych to wyniki tegorocznego długiego weekendu świątecznego.

W dniach między 24 a 27 grudnia br. policjanci Komendy Powiatowej policji w Kępnie zatrzymali podczas kontroli drogowych pięciu nietrzeźwych kierowców. Dwoje z nich straciło uprawnienia do kierowania pojazdami w wigilijny dzień. Wśród wszystkich nietrzeźwych kierujących, absolutną rekordzistką okazała się 20-lataka z gm. Trzcinica, która kierowała bmw mając w wydychanym powietrzu 2,4 promila alkoholu.

Długi świąteczny weekend był jednym z najbezpieczniejszych w minionym roku, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę zdarzeń drogowych. W tych dniach doszło do dwóch kolizji – jedna miała miejsce w Kępnie, druga – w Trzcinicy. Sprawca kolizji w Kępnie, uderzył w zaparkowany samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Przeciwko niemu zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Kępnie. Sprawca kolizji w Trzcinicy, wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu – został ukarany mandatem karnym.

Przez całe święta niemal 40 osób ukarano mandatem karnym za popełnienie wykroczeń, w tym wykroczeń drogowych.

Święta nie obyły się, niestety, bez alkoholu. Oficer dyżurny odebrał informacje na temat zakłócania spokoju publicznego i domowego przez osoby nietrzeźwe. Dwóch mężczyzn policjanci zatrzymali w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia. 24 grudnia br. zatrzymano do wytrzeźwienia 47-latka z gm. Trzcinica. 26 grudnia w godzinach popołudniowych, do wytrzeźwienia zatrzymano 30-latka z gm. Kępno.

Mieszkańcy powiatu kępińskiego w tegoroczne święta mogli odpocząć od wydarzeń kryminalnych. Długi weekend upłynął bez zgłoszeń o kradzieżach i włamaniach.

źródło: KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzcinica - "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa"
Trzcinica: Najpiękniejsza szopka

Rodzinny Konkurs Świąteczny pn. „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Uzupełnieniem bożonarodzeniowych misteriów, będącym przypomnieniem o narodzeniu w stajence na sianie...

Zamknij