Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Świąteczna atmosfera w Świbie

Każdy z nas wie, jak wyjątkowym i magicznym czasem są Święta Bożego Narodzenia. Przyznajmy jednak, że czasem w ferworze przedświątecznej gorączki zapominamy o istocie tych świąt. Dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej w Świbie przygotowali jasełka mające wprowadzić nas w świąteczny klimat.

W sobotnie popołudnie 16 grudnia uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy wsi zebrali się w miejscowym kościele aby podziwiać występy przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Świbie.
Scenariusz jasełek przeniósł nas do Betlejem, gdzie mieszkańcy oraz pastuszkowie zbudzeni anielskim śpiewaniem udali się na spotkanie z nowonarodzonym Zbawicielem. Później dołączyli do nich mędrcy ze Wschodu ze swoimi darami. Zebrani oglądający występ jeszcze raz mogli przenieść się do Betlejem z czasów Chrystusa.
Grę aktorską urozmaicały występy wokalne oraz instrumentalne uczniów klas I-VII. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały panie Anna Lisowska, Alicja Świątek oraz ks. Rafał Lubryka, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały uczniów do występu. Na uwagę zasługiwała też ciekawa scenografia podkreślająca Bożonarodzeniowy klimat. W przygotowania do jasełek ochoczo włączyli się również rodzice, przygotowując dla swoich pociech przepiękne kreacje.
Na koniec głos zabrała pani dyrektor Izabela Ambrozik, dziękując za przygotowanie uroczystości oraz życząc zebranym radosnych i spokojnych świąt.
Po obejrzeniu programu artystycznego uczestnicy zaproszeni zostali do Sali OSP na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Przy aromatycznej kawie oraz pysznym domowym cieście mieszkańcy mogli jeszcze raz złożyć sobie świąteczne życzenia.
Gromkimi brawami powitany został święty Mikołaj, który oczywiście przybył aby obdarować najmłodszych prezentami.
Słodką niespodziankę przywiozła dla uczniów też pani Małgorzata Frala-Kędzior, która przekazała świąteczne życzenia.

20171216_15221220171216_15192220171216_145834

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN1032
Trzcinica: Przedszkolne Kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa...

Zamknij