Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sukcesy uczniów kępińskiej „Jedynki”

Na finiszu trwającego jeszcze roku nauki Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie osiągnęła kolejne liczące się sukcesy.

Aż sześcioro uczniów tej placówki brało udział w etapie wojewódzkim XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, a czworo z nich wywalczyło tytuł laureata. Były to następujące uczennice: Alicja Orszulak, Weronika Staszak Laura Forysiak z klas V oraz Zofia Karolak z klasy IV.

Uczniowie kępińskiej „Jedynki” poszerzają i sprawdzają swą wiedzę nie tylko o „małej Ojczyźnie”, ale również o patronie szkoły. W tym celu wzięli udział w VII Konkursie Wiedzy o Bohaterach Westerplatte, w którym uczeń klasy V - Paweł Hendrys zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego odbywającego się w Gdańsku w dniach 13 i 14 czerwca i wywalczył tam tytuł laureata.

Sukcesy w wymienionych konkursach były możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi uczniów, pomocy nauczyciela przygotowującego, którym była Dorota Szymczak, ale także zaangażowaniu rodziców dzieci. Jak widać wspólna praca przynosi satysfakcjonujące efekty.

Uczniowie SP nr 1 w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym
Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym

W poniedziałek, 9 czerwca 2014 r. odbył się w Żychlinie koło Konina finał XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs organizowany...

Zamknij