Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sukces uczniów Gimnazjum nr 2

W sobotę, 7 czerwca w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie odbył się IX Międzypowiatowy Bieg Europejski. Duży sukces osiągnęła drużyna Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie, która w silnej konkurencji zajęła 1 miejsce.

Zespół wystąpił w następującym składzie: Martyna Głowinkowska, Weronika Paleczna, Dawid Jerzyk, Piotr Rubiszewski, Mateusz Nasiadek, a przygotowany został przez Jana Kasendrę.

Szkolny Klub Europejski „Eurofun” działający w ZS nr 1 w Ostrzeszowie przygotował dla pięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych grę terenową, której hasłem przewodnim było „10 lat w Unii Europejskiej”. Każda drużyna otrzymała kartę patrolową z nazwami zadań i miejsc, w których się znajdowały. Zadaniem zespołów było dotarcie do poszczególnych miejsc, wykonanie zadań i zdobycie za to punktów. Jedno z zadań, tzw. zadanie specjalne wymagało śledzenia już od 7 maja szkolnej strony ZS nr 1 w Ostrzeszowie i udzielania odpowiedzi na 75 pytań kontrolnych.

Natomiast w sobotę oprócz zabawnych konkurencji sportowych uczestnicy musieli najpierw rozwiązać test o Unii Europejskiej a następnie zmierzyć się z pytaniami z następujących dziedzin: matematyka, muzyka, film, język angielski, języki europejskie. Kolejne zadania to: „Kocham cię Polsko!”,  „Co wiem o Ostrzeszowie” oraz dla chętnych tzw. „Kuferek europejski”.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich drobne upominki a dla zwycięzców cenne nagrody.

Konkurs cieszy się od lat niezmiennym powodzeniem o czym może świadczyć fakt, że za rok odbędzie się już jego jubileuszowa dziesiąta edycja.

IX Międzypowiatowy Bieg Europejski bieg_europejski3

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie SP nr 1 w Kępnie
Sukcesy uczniów kępińskiej „Jedynki”

Na finiszu trwającego jeszcze roku nauki Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie osiągnęła kolejne liczące się sukcesy. Aż sześcioro uczniów...

Zamknij