Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sukces Samorządowej Biblioteki Pyblicznej

Kolejny wielki sukces Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie!

W ramach programów grantowych realizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskano dofinansowanie do realizowanych projektów na łączną kwotę 10 739 zł.
Biblioteka ubiegała się o granty w ramach dwóch programów: „Partnerstwo dla książki” (prezentując projekt o nazwie „Świat jest książką) oraz „Promocja czytelnictwa” (przedstawiając projekt o nazwie „Co czytali moi rodzice?”). Pozytywnie zaopiniowano oba projekty. Pierwszy z nich, „Świat jest książką”, skupia się na promowaniu literatury podróżniczej, szczególnie wśród młodzieży. Poprzez jej przykład pracownicy Biblioteki chcą ukazać, że dla chcącego nic trudnego – wystarczy tylko odrobina samozaparcia i odwagi, by realizować swoje marzenia. Dlatego w ramach projektu zorganizowane zostaną m.in. warsztaty motywacyjne dla młodzieży oraz spotkanie dla czytelników z Janem Melą, niepełnosprawnym podróżnikiem i mówcą motywacyjnym, który wraz z Markiem Kamińskim zdobył dwa bieguny. Zaplanowana jest także wystawa prac lokalnych artystów.
Drugi projekt, „Co czytali moi rodzice?”, skierowany jest do najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Pierwsze wydarzenia projektowe rozpoczęły się już 15 maja, kiedy to w filiach w Olszowie i w Mikorzynie odbyło się spotkanie z pisarzem dla dzieci, autorem „Opowieści z Krainy Potworów”, Marcinem Pałaszem. Również w ramach tej inicjatywy już 4.06 o godz. 14:00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki 7 odbędzie się wspólne czytanie książek dla dzieci – dorośli prezentować będą najmłodszym swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Zapraszamy!

Dorota Paszko

info

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZS_Laski_1
Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Gminie Trzcinica

V edycja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W związku z realizacją zadania pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna wraz z zastosowaniem inteligentnego zarządzania energią...

Zamknij