Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zmiany w strefie płatnego parkowania

Od 1 sierpnia br. nastąpi kilka zmian w strefie płatnego parkowania w Kępnie.

Na dzień dzisiejszy w mieście jest ponad 600 płatnych miejsc parkingowych. Już niedługo kilka z tych stref ulegnie zmniejszeniu. Płatne parkowanie zostanie zlikwidowane m.in. na części ul. Warszawskiej (od ul. Lipowej), kilka miejsc na Al. Marcinkowskiego przy skręcie w lewo na ul. Poniatowskiego, na odcinku ul Staszica od ul. Pocztowej do ul. Broniewskiego, na ul. Kilińskiego, ul. Dąbrowskiego oraz na ul. Sienkiewicza ( odcinek od ul. Dąbrowskiego do ul. Wiosny Ludów). Natomiast zostanie wprowadzona nowa strefa płatnego parkowania tj. w rejonie małego parku w pobliżu kępińskiego szpitala.

II Konferencja prasowa UMiG Kępno04

Zainstalowane zostaną również nowe parkometry, których do tej pory na terenie Kępna było 39. Dochód jaki przyniesie płatne parkowanie w całości ma wpłynąć do budżetu gminy. Obecnie roczne dochody tego typy wynoszą ok 650 tys. zł. Mają zostać również ustalone nowe stawki tj. 2 zł za godz. parkowania z możliwością 30 – minutowego postoju za 1 zł. Do tej pory był to koszt 1,50 za godzinę postoju i 0,50zł za 20 minut parkowania.

Strefa płatnego parkowania w Kępnie istnieje od 2004. Obecnie strefą zarządzała spółka Park Wodny, która od 20 maja zmieniła nazwę na Projekt Kępno, a właścicielami spółki w 100 % jest samorząd kępiński. Zmiana nazwy spółki jak poinformował burmistrz Miasta i Gminy Kępno  Piotr Psikus nie spowoduje odsunięcia na dalszy plan zamierzeń budowy basenu. Prezesem spółki nadal pozostaje Janusz Nowak.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Konferencja prasowa UMiG Kępno01
Nowy żłobek w gminie Kępno

Po raz kolejny gmina Kępno uzyskała środki z Programu "Maluch". Wniosek Gminy Kępno znalazł się na 8 miejscu listy rankingowej...

Zamknij