Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sprawdź swoje auto

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło  dwie nowe e-usługi, które pozwolą on line sprawdzać informacje o pojazdach i autobusach. Obie usługi są bezpłatne, a dzięki nim będziemy się mogli dowiedzieć, jaki jest stan faktyczny auta, które np. chcemy kupić od obcej osoby. 

 HISTORIA POJAZDU

Aby sprawdzić historię pojazdu należy wejść na stronę: www.historiapojazdu.gov.pl. Dzięki stronie dowiemy się m.in. czy informacje, które podaje nam sprzedawca są zgodne ze stanem faktycznym. 

Usługa skierowana jest głównie do kupujących używane samochody zarejestrowane w Polsce oraz do osób sprzedających samochody, które chcą uwiarygodnić swoją ofertę.

Dzięki usłudze można sprawdzić m.in. :

  • czy pojazd ma ważne obowiązkowe OC,
  • czy pojazd ma ważne obowiązkowe badania techniczne oraz czy wcześniej w terminie przechodził badania tego rodzaju (informacje o badaniach technicznych są zbierane od 2010 r.)
  • jaki stan licznika odnotował diagnosta podczas badania technicznego (informacje o stanie licznika są gromadzone od 2014 r.)
  • dane techniczne pojazdu
  • liczba właścicieli pojazdu
  • czy auto nie zostało oznaczone w ewidencji, jako kradzione.

Informacje pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów, która jest prowadzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych w oparciu o ustawę Prawo o Ruchu Drogowym.

Co zrobić, aby uzyskać dostęp do informacji?

Na stronie www.historiapojazdu.gov.pl należy podać:

  • VIN pojazdu
  • datę pierwszej rejestracji auta
  • numer rejestracyjny.

Strona jest dostępna z każdego urządzenia z internetem i przeglądarką. 

 

BEZPIECZNY AUTOBUS

Bezpieczny Autobus to kolejna e-usługa, która szybko i w łatwy sposób pozwala nam sprawdzać w internecie dane o autobusie lub też autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy. 

Aby uzyskać informacje należy wejść na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl i podać numer rejestracyjny autobusu. Umożliwi nam to wstępną weryfikację np. dotyczącą ubezpieczenia OC i ważnego przeglądu technicznego. Należy jednak zawsze pamiętać, że informacje te nie zastąpią szczegółowej kontroli Policji lub Inspekcji Transportu Drogowego.

Usługa skierowana jest do głównie do osób, które podróżują autobusami i chcą być pewne bezpieczeństwa w podróży oraz do osób, które zajmują się przewozem i chcą uwiarygodnić swoją ofertę. 

Dzięki usłudze sprawdzimy ważność badań technicznych, ubezpieczenie OC, dane techniczne pojazdu (np. liczba miejsc). Sprawdzimy także, czy nie jest z danym autobusem związany komunikat, że pojazd nie jest kradziony, wycofany z ruchu lub wyrejestrowany. 

Informacje pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów, która jest prowadzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych w oparciu o ustawę Prawo o Ruchu Drogowym. 

Strona jest dostępna z każdego urządzenia z internetem i przeglądarką.  

Opracowano na podstawie materiałów KPP Kępno.

Updated: 10 lipca 2014 — 11:30
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budowa biblioteki w Trzcinicy
Powstaje biblioteka w Trzcinicy

Firma FHU BRAWIX - BUD z Kalisza kontynuuje budowę obiektu biblioteki w Trzcinicy. Budynek zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola...

Zamknij