Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Spotkanie z Nepalem

17 czerwca do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie zawitała grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 wraz z opiekunkami.

Czekała tam na nie moc niespodzianek i atrakcji oraz słodki poczęstunek. O wystawie fotografii Wojciecha Ogrodowczyka opowiedział dzieciom dyrektor biblioteki Wiesława Walas.

Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej

Wystawa, która przedstawia codzienne życie i pejzaże Nepalu, była tylko wstępem do szerszej opowieści o kulturze, ludziach i muzyce z tego pięknego kraju. Atrakcją była muzyka relaksacyjna mis nepalskich i Gongów tybetańskich, które zaprezentował Wiesław Walas. Dzieci miały okazję własnoręcznie uderzyć w gong lub wzbudzić misy. Chętnie skorzystały z takiej okazji i często były zaskoczone efektem swoich działań.

Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej

Gong jest najstarszym instrumentem muzycznym na Ziemi znane od 5500 lat. Dzisiaj używa się gongów i mis do celów terapeutycznych i masaży relaksacyjnych. Fale dźwiękowe emitowane przez gongi odprężają umysł i uspokajają emocje. Regularne słuchanie dźwięków mis i gongów poprawia koncentrację i wpływa na poprawę pracy mózgu. Dzieci były zafascynowane dźwiękami gongów, sprawdzały jak drgają misy gdy się w nie uderza i słuchały opowieści o Nepalu. Dyrektor zachęcał do pomocy nepalskim dzieciom, cierpiącym w wyniku tragicznego trzęsienia Ziemi, które miało miejsce w kwietniu i maju 2015 roku. Zajęcia te są częścią akcji pomocy dla Nepalu jaką biblioteka powiatowa prowadzi w czerwcu na rzecz bohatera filmu „Droga czerwonej lodówki” wyświetlanego w bibliotece dla młodzieży i dorosłych.

Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej Spotkanie z Nepalem w Bibliotece Powiatowej

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Planszowy Turniej Międzygimnazjalny
Planszowy Turniej Międzygimnazjalny

23 czerwca w Kępińskim Ośrodku Kultury odbył się Planszowy Turniej Międzygimnazjalny. Organizatorzy to Kępiński Ośrodek Kultury oraz Kępiński Klub Gier...

Zamknij