Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Spotkanie z Katarzyną Enerlich

25 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie z jedną najpopularniejszych obecnie polskich pisarek, autorką bestselerowej serii „Prowincja pełna marzeń” Katarzyną Enerlich.

Autorka opowiadała o początkach swojego pisania – o dziecięcych marzeniach, które się spełniają. Jako mała dziewczynka marzyła np. o hodowli ryb akwariowych, ale także o byciu pisarką. Napisała nawet artykuł do popularnego pisma młodzieżowego „Płomyk”, który został tam opublikowany – to dodało jej skrzydeł i pozwoliło uwierzyć we własne siły. Katarzyna Enerlich pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Jako dziennikarka pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem Pojezierza.

Spotkanie z Katarzyną Enerlich  - Biblioteka Powiatowa

Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Napisała do tej pory 11 powieści, kolejna ukaże się w styczniu. A w maju na specjalne życzenie czytelników wydana zostanie pozycja, która będzie zbiorem smakowitych przepisów z opublikowanych wcześniej książek i bloga. Na spotkaniu z czytelnikami w kępińskiej bibliotece powiatowej Katarzyna Enerlich opowiadała jak znajduje tematy do swoich książek – wszystkie opisane historie są prawdziwe, zmienia tylko szczegóły np. wiek, imiona. Jako pisarka i dziennikarka pracuje w terenie – siedząc przy biurku nie potrafiłaby wymyślić takich historii. Trzeba spotkać konkretnego człowieka i go wysłuchać. O prowincji zaczęła pisać, ponieważ jej zdaniem każdy z nas ma w sercu swoją własną prowincję składającą się z zapamiętanych z dzieciństwa smaków, zapachów i dźwięków. Od kilku lat pisarka ma na mazurskiej wsi swój własny dom i ogród, którego pielęgnacja jest dla niej formą medytacji. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działania kępińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze właśnie czytają książkę Katarzyny Enerlich „Prowincja pełna szeptów”, która jest szóstą częścią serii. Na spotkaniu czytelnicy mieli okazję poznać historię powstania tej części, a jej temat wywołał ogromną dyskusję. Katarzyna Enerlich pisze książki, gdyż, jak sama mówi, nie potrafi robić nic innego.
Życzymy autorce kolejnych bestselerowych serii, niezapomnianych spotkań z czytelnikami i mnóstwa historii do opisania oraz regenerujących chwil na własnej prowincji w drewnianym domu na wsi, w której kończy się asfaltowa droga.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wręczenie zaświadczeń dla radnych w Łęce Opatowskiej
Zaświadczenia dla radnych w Łęce Opatowskiej

W dniu 28 listopada br. w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej, Gminna Komisja Wyborcza wręczyła zaświadczenia o wyborze...

Zamknij