Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Smardze: Gminne Śniadanie Wielkanocne

12 marca 2016 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne. Organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy w Trzcinicy.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachPrzybyłych gości powitała Przewodnicząca Maria Olejniczak oraz pracownik UG w Trzcinicy Katarzyna Kuboszek, która wprowadziła wszystkich w tradycję Świąt Wielkanocnych.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, przedstawiciele władz Powiatu Kępińskiego wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kępińskiego Stanisławem Balińskim, radni gminni wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Zdzisławem Mikołajczykiem, sołtysi, dyrektorzy szkół, księża, kierownicy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, delegacje KGW i ZERiI z terenu gminy, prezesi OSP oraz mieszkańcy Smardz.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachGminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachGminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachGminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachŻyczenia oraz podziękowania w imieniu swoim i samorządu złożył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik obdarowując wszystkich symbolicznymi upominkami.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachŻyczenia i upominki złożyli również zaproszeni goście, a także Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, która nie mogła być obecna na uroczystości. Podczas Gminnego Śniadania Wielkanocnego nie zabrakło oczywiście tradycyjnych potraw przygotowanych przez Panie z KGW Smardze. Święcenia potraw dokonał Proboszcz Parafii w Laskach ks. Rafał Czmyr, który życzył radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachUroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Laskach wprowadzając śpiewem wszystkich w świąteczny nastrój.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w SmardzachPonadto można było podziwiać i zakupić świąteczne stroiki oraz ozdoby wykonane przez uczestników świetlic środowiskowych z Trzcinicy i Lasek. Popołudnie minęło w miłej świątecznej atmosferze.

Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZSP Nr 2
Kępno: XVI eliminacje cechowe

„ BEZPIECZNIE OD STARTU” – pod takim hasłem, w piątek 18 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2...

Zamknij