Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Słowo o Adwencie

Ksiądz na Harleyu, tak mówią o pochodzącym z Kępna ks. kanoniku Sławomirze Nowaku. Kapłan, udowadnia że nawet poświęcając życie Bogu można rozwijać swoją pasję i zarażać nią innych.

Co roku razem z przyjaciółmi organizuje słynne Motocyklowe Spotkania z Mszą Świętą „Salve”, które są jednocześnie rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Z roku na rok przyciągają coraz więcej miłośników ryczących maszyn.
Przez 8 lat był proboszczem w Wielkim Buczku a od 4 lat jest kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej.
Ks. Sławek to człowiek niezwykle pozytywnie nastawiony do świata i ludzi. Skromny, nie wywyższający się ponad innych. Wszystko co robi, robi dla Boga i drugiego człowieka.

Na czas adwentu oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podzielił się z nami swoim rozważaniem.

 Adwent – czas znaków, które mówią o bliskości Boga z człowiekiem. W kościele zapala się Roratkę, znak, że czekamy na Boże Narodzenie z Maryją. Znajduje się wieniec adwentowy przypominający nam, że do Bożego Narodzenia mamy 4 niedziele.
Przybądź – to credo adwentu, to czas rekolekcji, prostowania życiowych dróg , świętych spowiedzi. Trzeba oczyścić to co brudne i grzeszne. Adwent przypomina nam obecność Boga wśród nas. Bo On przyszedł do nas. To Bóg jest naszą nadzieją i miłością. Czuwajmy więc aby słowo stało się ciałem.
Czuwać – to troszczyć się o swoje życie, o swoją duszę a wszystko dlatego abyśmy byli gotowi na spotkanie z Jezusem. Niech zatem czas adwentu będzie czasem refleksji, życzliwości, modlitwy i poukładania na nowo naszego życia. Chrystus chce przyjść do nas aby nam pomóc w godnym przeżyciu naszego życia. Chce być blisko każdego z nas. Chce być z nami na dobre i złe. Zastanówmy się zatem chociażby nad sobą i postawmy sobie kilka pytań. Przede wszystkim czy jesteśmy zadowoleni z naszego życia? Czy pozwolę aby Bóg narodził się na nowo w moim sercu i życiu?
Ja ci tylko powiem nie bój się miłości Boga – nie bój się Boga bo On Cię kocha i chce twego szczęścia. I właśnie po to jest Boże Narodzenie abyś wiedział, że jesteś kochany i przez życie nie idziesz sam. On Bóg jest zawsze z nami, tylko pozwól Mu się narodzić na nowo w twoim życiu. A kiedy przyjdzie czas Bożego Narodzenia wyciągnijmy do siebie dłonie w geście miłości, złóżmy sobie życzenia, przebaczmy sobie nawzajem winy. Zaśpiewajmy Bogu kolędy. A wtedy wypełni się cud Bożego Narodzenia – miłość przyszła na świat i zmieniła każdego człowieka.

ks. kan. Sławomir Nowak

 

Ks. kan. Sławomir NowakKs. kan. Sławomir NowakKs. kan. Sławomir Nowak

Updated: 24 grudnia 2014 — 23:51
Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
logo PUP
Oferty pracy PUP

Ofert pracy Powiatowego Urzędu Pracy Jak czytać ofertę? zawód - ilość osób (os.) na dane stanowisko BRANŻA HANDLOWA • przedstawiciel...

Zamknij