Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Skatepark w Bralinie i centrum w Taborze Wielkim

W Bralinie ma powstać Skatepark w w Taborze Wielkim centrum kulturalne. Gmina Bralin podpisała umowę na dofinansowanie w ramach „Małych projektów”. Jest to następstwem złożenia przez gminę wniosków poprzez LGD „Wrota Wielkopolski”.

Pierwszy z projektów pn. „Przestrzeń ekstremalna – młodzi skate’owcy” realizowany jest z myślą o młodych ludziach, beneficjentami będą właśnie skate’owcy, to oni dali impuls do stworzenia w Bralinie miejsca przeznaczonego do uprawiania jazdy wyczynowej na BMX, rolkach, hulajnodze czy deskorolce. W środowisku lokalnym obserwujemy wielu miłośników tej dyscypliny sportu, dlatego powstał taki projekt. Zresztą młodzież również współuczestniczyła w planowaniu skateparku, wybierała najlepsze rozwiązania, tak aby powstał obiekt sportowy na miarę ich oczekiwań i możliwości samorządu. Skatepark powstanie na boisku sportowo-rekreacyjnym w Bralinie. Będzie to teren o wymiarach 27 x 11 m wyłożony kostką, na którym  staną takie elementy wyposażenia jak: bank ramp, grindbox, quarter pipe, ławka i poręcz prosta. Całkowity koszt inwestycji wynosi 99 421.27 zł, z czego dofinansowanie ze środków PROW 25 tys. zł.

Drugi z projektów to „Centrum rekreacyjno-kulturalne w Taborze Wielkim”, którego celem jest umożliwienie mieszkańcom uczestnictwa w wydarzeniach rekreacyjno-sportowo-kulturalnych poprzez wybudowanie i wyposażenie miejsca na tego typu inicjatywy lokalne. W ramach przedsięwzięcia w centrum miejscowości zostanie wyłożony kostką brukową teren na miejsce rekreacyjne oraz zakupiony zostanie namiot piknikowy. Na to zadanie gmina Bralin otrzyma dofinansowanie w kwocie 14.610,49 zł.

Podpisanie umowy na dofinansowanie

Opracowano na podstawie informacji z gminy Bralin.

Komentarze

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tragedia w Myjomicach
Tragedia w Myjomicach – zasypało ludzi

Jak podaje Państwowa Straż Pożarna w Kępnie dniu 25 lutego br. o godz. 17:04  otrzymano zgłoszenie, że w miejscowości Myjomice ...

Zamknij