Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Siemianice: będzie nowa droga

Na ostatniej konferencji prasowej starosta Witold Jankowski poinformował o realizacji inwestycji drogowej w Siemianicach.

Mieszkańcy Siemianic podchodzą do budowy drogi niechętnie. Uważają, iż jest to decyzja nie przemyślana. Przedstawione obawy dotyczą m. in. tego, że wieś nie została jeszcze skanalizowana, a nowa droga po przez kolejne roboty może być zniszczona. Jak powiedział starosta: zgadzamy się z tymi argumentami, jednak chcielibyśmy aby Państwo wiedzieli, że decyzje w sprawie realizacji tej inwestycji zapadły za naszych poprzedników. Jako Wójt starałem się nakreślić problem poprzedniemu staroście, niestety podjęte zostały inne decyzje, ogłoszony został przetarg i zawarte zostały umowy z wykonawcą robót.”. W takiej sytuacji nie jest możliwa zmiana w zaplanowanej inwestycji. Zerwanie umowy grodzi wysokimi karami pieniężnymi na które powiat nie może sobie pozwolić. Droga w Siemianicach musi zostać zrealizowana zgodnie z zakończonym postępowaniem przetargowym. 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ul. Potworowskiego w Kępnie
Droga za droga!

Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Kępno przewodniczący Andrzej Stachowiak oraz zastępca burmistrza Artur Kosakiewicz przedstawili radnym bardzo drogą...

Zamknij