Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sesja Rady Gminy Bralin

Marek Markiewicz poprowadził kolejną sesję Rady Gminy Bralin w dniu 29 czerwca br.

Po tym jak ostatnio Kazimiera Kupczak zrezygnowała z funkcji Przewodniczącej Rady na poniedziałkowych obradach niestety się nie pojawiła. Radni nie przyjęli jeszcze tej rezygnacji (mają na to 30 dni od dnia jej wpłynięcia).

Sesja Rady Gminy Bralin01

Mimo ostatnich nieporozumień sesja przebiegła spokojnie, a radni jednogłośnie przyjęli wszystkie projekty uchwał wpisane w program posiedzenia. Były to zmiany w budżecie na 2015 r. Dochody i wydatki zostały zwiększone o środki od Wojewody Wielkopolskiego w kwocie ponad 41 000 z przeznaczeniem na wyposażenie w książki i materiały edukacyjne dla szkół w Bralinie i Nowej Wsi Książęcej. Podjęto również uchwałę dotyczącą zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego a także wyrażono zgodę na sprzedaż nieruchomości w Chojęcinie Parcele stanowiące własność gminy.

Sesja Rady Gminy Bralin21

Ostatnie wydarzenia w urzędzie nie mogły jednak pozostać bez komentarza. Kto tak naprawdę powinien przejąć prowadzenie ostatniej sesji nadal budziło wątpliwości. Z ust Marka Markiewicza padło pytanie czy powinien mimo wszystko przejąć obowiązki Kazimiery Kupczak na ostatnim spotkaniu? O tym co powinien w tej sytuacji zrobić radny stanowi Statut Gminy na który powoływała się w odpowiedzi Radca Prawny Ewa Brzozowska. Według Statutu Gminy, który obowiązuje na dzień dzisiejszy do obowiązków wiceprzewodniczącego należy wykonywanie zadań zastrzeżonych przez ustawę lub statut w razie wakatu na stanowisku przewodniczącego…Pod nieobecność przewodniczącego jego zadania wykonuje wyznaczony wiceprzewodniczący, a w przypadku braku wyznaczenia najstarszy wiceprzewodniczący - mówiła Ewa Brzozowska. Co dalej ze stanowiskiem Przewodniczącego Rady Gminy Bralin, okaże się być może już niebawem.

Sesja Rady Gminy Bralin11

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maja Górecka - Trzebień
Kolejny sukces Mai z Trzebienia

To już drugi sukces Mai Góreckiej z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Trzebieniu. Majka tym...

Zamknij