Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sesja w Perzowie

W Perzowie 23 lutego odbyła się IV sesja Rady Gminy.

Na posiedzeniu obecni byli nowo wybrani sołtysi, a są nimi:

Małgorzata Brząkała - Brzezie

Marek Ostrowski - Turkowy

Przemysław Łytka – Koza Wielka

Bogdan Wieczorek – Miechów

Cyryla Pietrus – Trębaczów

Danuta Gossek – Zbyczyna

Longina Biały - Perzów

Anna Kosińska – Słupia pod Bralinem

Iwona Walery – Domasłów

IV Sesja Rady Gminy Perzów

Po przedstawieniu sprawozdania z działalności wójta, którego funkcję tymczasowo pełni Danuta Froń oraz przewodniczącej Rady Gminy Renaty Włodarczyk radni przystąpili do podjęcia uchwał. 

IV Sesja Rady Gminy Perzów

W związku ze zmianą sołtysów przegłosowana została uchwała dotycząca poboru podatków w drodze inkasa, która przewiduje wynagrodzenie dla inkasentów w wysokości 5 % od zainkasowanych kwot. Ustalono również wysokość opłaty targowej która wynosi 25 zł. Wynagrodzenie dla inkasentów, którymi są poszczególni sołtysi wynosi w tym przypadku 30 % zainkasowanych kwot. 

IV Sesja Rady Gminy Perzów

Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie zmian budżetu gminy na 2015 r. W związku ze zmniejszeniem ilości dzieci zmniejszyła się również subwencja oświatowa. Po zmianach dochody gminy wynosić będą 12.979.608,09 zł, wydatki natomiast 12.267.864,04 zł.

Radni w Perzowie dyskutowali na temat uchwały dotyczącej opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Radny Marek Ostrowski wniósł bowiem poprawkę, która mówiła o tym, aby była możliwość tzw. „adopcji z ulicy”. W przypadku takiej adopcji, każdy kto chciałby przygarnąć bezdomnego psa lub kota byłby zobowiązany do zgłoszenia tego faktu w Urzędzie Gminy w celu sporządzenia odpowiedniej dokumentacji. W związku z tym właściciel zwierzęcia przygarniętego w ten sposób miałby być zwolniony z podatku od zwierząt. Uchwała dotycząca zapobiegania bezdomności zwierząt została podjęta jednak po odrzuceniu poprawki radnego. W związku z tym każde bezdomne zwierze musi być zgłoszone w najbliższym schronisku i dopiero stamtąd może zostać adoptowane. 

sesja-perzow1

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
V sesja Rady Gminy Bralin
V sesja Rady Gminy Bralin

W środę 25 lutego w Bralinie odbyła się V sesja Rady Gminy.  Podczas posiedzenia sprawozdanie z działalności złożył wójt Roman...

Zamknij