Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sesja Rady Miejskiej w Kępnie

30 lipca w kępińskim Ratuszu odbyła się już XII Sesja Rady Miejskiej.

W tym dniu radni jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie Gminy, gdzie zwiększone zostały wydatki inwestycyjne związane przede wszystkim z budową i remontem dróg.

XII Sesja Rady Miejskiej w Kępnie

200 tys. zł przeznaczone zostanie na drogi osiedlowe w Mikorzynie. Blisko 2 mln zł pochłonie przebudowa ulic w Kępnie: Al. Marcinkowskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Staszica. Podczas tego remontu wymieniona zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Położona zostanie nowa sieć cieplna oraz gazowa a także zostanie wymienione oświetlenie uliczne. Część tego zadania sfinansowane zostanie z tzw. „Schetynówki”. W ciągu dwóch lat mają również powstać drogi na Os. Jana Pawła II przy ulicach: Nowowiejskiego, Chopina, Szymanowskiego oraz Moniuszki. Na ten cel w tym roku zostanie przeznaczone 600 tys. zł a w przyszłym 400 tys. zł. Długo oczekiwana droga wraz z parkingiem powstanie także w Olszowie przy cmentarzu parafialnym. Ta inwestycja to koszt ok 500 tys. zł. Nowe drogi powstaną również w Kierzenku oraz Mechnicach, a w Świbie na drogach gruntowych zostanie położona nawierzchnia tłuczniowa. Gmina Kępno zadba również o budowę i remont chodników w Kierznie, Krążkowach, w Kępnie przy ul. Berwińskiego oraz Młyńskiej na odcinku od ul. Warszawskiej aż do ronda Kombatantów. Dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową wykonany zostanie również chodnik na ul. Wiatrakowej w Kępnie.
W budżecie Gminy zostało zabezpieczone 70 tys. zł na dokumentacje techniczne projektów, które mogą pojawić się w przyszłości.

XII Sesja Rady Miejskiej w Kępnie

W czasie sesji radni wyrazili również zgodę na wniesienie przez Gminę Kępno 250 tys. zł do spółki Projekt Kępno. Pieniądze te zostaną wprowadzone jako aport z czego część przeznaczona zostanie na bieżące wydatki związane m.in. z zakupem nowych parkometrów. Reszta pieniędzy wydana ma zostać na konkurs dotyczący projektu architektonicznego krytej pływali w Kępnie.

Ostatnim punktem podczas obrad było ustalenie wysokości opłat za pobyt oraz wyżywienie dziecka objętego opieką dziennego opiekuna. W związku z tym pobyt malucha w placówce kosztować będzie 2 zł za godzinę, a dzienne wyżywienie 8 zł.

Na tym zakończyła się kolejna sesja w Kępnie. Warto również zauważyć, ze były to pierwsze obrady podczas, których radni pracowali na otrzymanych z urzędu laptopach. Nowy sprzęt ma usprawnić pracę oraz przepływ wiadomości. To także oszczędność czasu i pieniędzy wydawanych na kserowanie setek dokumentów.

XII Sesja Rady Miejskiej w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
konferencja - Piotr Psikus0
Rozesłano ankiety do mieszkańców gminy Kępno

Już niedługo kępiński Samorząd ma rozpocząć pracę nad zmianami w gospodarce odpadami. W związku z tym, aby zasięgnąć opinii mieszkańców...

Zamknij