Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Komunikat Sanepidu: Woda przydatna do spożycia

Ważna informacja dla mieszkańców Myjomic, Ostrówca, Kierzna i Kierzenka.

Spółka Wodociągi Kępińskie Sp. z o.o. informuje, że na mocy powtórnych badań jakości wody z wodociągu w Myjomicach i ich pozytywnego wyniku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kępnie przywrócił dziś przydatność wody do spożycia (komunikat poniżej).

Najprawdopodobniej doszło do wtórnego zanieczyszczenia sieci wodociągowej poprzez dopływ substancji biogennych pochodzenia roślinnego. Sytuacja powtarza się niestety co roku w okresie jesiennym wraz z intensywnym opadem deszczu oraz nawożeniem przez rolników okolicznych pól nawozami organicznymi. Intensywne opady deszczu powodują infiltrację wód opadowych w głąb ziemi z dużą ilością substancji biogennych, jak również wysoki poziom wód gruntowych, co może powodować przenikanie do sieci wodociągowej substancji biogennych powodujących wystąpienie np. bakterii z grupy coli (niechorobotwórczych bakterii wskaźnikowych).

Uspokajamy jednocześnie, że nowe procedury wewnętrzne wdrożone przez Zarząd Spółki Wodociągi Kępińskie Sp. z o.o. zintensyfikowały działania kontrolne wody, zminimalizowały odsetek tzw. „lewych” ujęć, a tym samym – ewentualnych ryzyk skażenia wodociągu. Priorytetem spółki jest dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gmin, które obsługuje, dlatego nawet o najmniejszym spadku jakości wody mieszkańcy są i będą bezzwłocznie informowani i podejmowane będą działania naprawcze.
Tak było również w przypadku Myjomic i pomimo wzmożonych ataków medialnych na działania służb były one przeprowadzanie zgodnie z procedurami i regulacjami prawnymi. Dla utrzymania jakości wody i stałego monitoringu – pobór próbek wody już w przyszłym tygodniu! – informują Wodociągi Kępińskie. 

img6

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica0modernizacja-drog1
Modernizacja dróg w gminie Trzcinica

26 września 2017 roku zostały wyznaczone odcinki dróg powiatowych objęte tegoroczną modernizacją. W wyznaczaniu udział wzięli Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz...

Zamknij