Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Sadzili drzewka w „Wiosce Smerfów”

W miniony weekend mieszkańcy Trębaczowa mieli okazję wziąć udział w proekologicznej akcji sadzenia drzewek ozdobnych na placu zabaw „Wioska Smerfów”.

Wszystko zaczęło się od dotacji, którą Towarzystwo Sympatyków Trębaczowa otrzymało na początku tego roku w ramach gminnego konkursu ofert. Dotacja pozwoliła członkom stowarzyszenia na zorganizowanie szeregu imprez w tym m.in. II Trębaczowskiego Rajdu Rowerowego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka oraz Rodzinnego grillowania.
W sobotę 14 listopada w Trębaczowie dokończono wcześniej rozpoczętą akcję Zazieleniania Placu Zabaw dosadzając 76 tui. Poprzednie 30 sztuk członkowie stowarzyszenia posadzili wiosną. Efekt jest wspaniały. Mamy nadzieję, że drzewa szybko urosną i osłonią plac zabaw oraz dzieci, które z niego korzystają. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i zapraszam do udziału w kolejnych naszych imprezach – mówił prezes TST Michał Grzegorek. W pracach wzięli udział dorośli oraz dzieci. W sumie ponad 30 osób. Nie zabrakło także tradycyjnego ogniska wraz z ciepłym posiłkiem dla wszystkich.

ekologia_trebaczow

Opracowano na p[odstawie materiałów UG w Perzowie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
honorowy-obywatel-leka-opatowska-stanislaw-jeziorny (10)
Honorowy obywatel gminy Łęka Opatowska

W środę 18 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej Rządcówki odbyła się pierwsza w historii  gminy uroczystość nadania tytułu Honorowego...

Zamknij