Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii

08 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej o tytuł Małego Mistrza Ortografii.

W szranki stanęło 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskach i 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy. Podczas konkursu rozwiązywali zadania, w których występowały trudności ortograficzne.
Komisja w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy, Elżbieta Kowalik – emerytowana nauczycielka ZS w Laskach i Maria Olejnik – emerytowana nauczycielka ZS w Trzcinicy, po sprawdzeniu prac stwierdziła bardzo wyrównany poziom konkursu.

I miejsce i tytuł „Małego Mistrza Ortografii” uzyskały Lena Strycharek i Weronika Uszycka (SP w Trzcinicy – opiekun p. Beata Stodółka), II miejsce zajęły Anna Kardaś i Amelia Tomalik (SP w Trzcinicy – opiekun p. Urszula Jokiel), III miejsce zajęli Krzysztof Jeż i Hubert Jokiel (SP w Laskach – opiekun p. Wiesława Trzęsicka).
Lena Strycharek i Weronika Uszycka będą reprezentowały Gminę Trzcinica na konkursie międzygminnym, który odbędzie się 15 maja w Zespole Szkół w Trzcinicy.
Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Trzcinicy. Podziękował członkom komisji konkursowej za pracę i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkół w Trzcinicy Patrycja Balcerzak, Grażyna Grześniak i Ewelina Jędryca.

Ort1 ORT2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dni otwarte funduszy europejskich laski (1)
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

12.05.2018 roku w ramach V Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach we...

Zamknij