Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rywalizowali w biegu na orientację

W dniu 25 września 2015 r. odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację.

W zawodach tych udział wzięło ok. 150 osób. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać trasę położoną na terenach leśnych w Ustroniu. Zawody zostały rozegrane z wykorzystaniem systemu Sport-Ident. Rozgrywki prowadzono na mapie „Ustronie Zachód”, na terenie o zróżnicowanej przebieżności.

I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację
Na trasie zawodnicy musieli zdobywać punkty, które wpływały na ogólny rezultat biegu. Opisy punktów kontrolnych w postaci tzw. piktogramów zostały nadrukowane na mapach, które otrzymali zawodnicy. O klasyfikacji decydowała zatem zebrana liczba punktów i czas, w jakim pokonano wyznaczona trasę.

I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczali Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis i Iwo Gałecki, dyrektor LZD w Siemianicach.
Dodatkowo najlepsze szkolne drużyny otrzymały w prezencie drzewka, które mogą posadzić na terenie swojej szkoły.
Zawody te były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych i orientacji w terenie. Po zakończonych zawodach wszyscy zebrani mieli okazję do świętowania przy specjalnie przygotowanym na ta okazję ognisku.

Wyniki zawodów w załączniku.

Wyniki I Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja PKP
Szybsza i komfortowa podróż koleją

Zakończyła się rewitalizacja trasy kolejowej pomiędzy Kluczborkiem a Ostrzeszowem. Efekty przeprowadzonych prac omówił na konferencji prasowej w dniu 30 września...

Zamknij